Trwa ładowanie...
d1i64qs

Wstydź się, Cannes! Dziwnie odchudzona Claudia Cardinale na plakacie festiwalu

Zaprezentowano plakat Festiwalu w Cannes, obchodzącego w tym roku okrągłą 70. rocznicę. W ostatnich latach każdy poster imprezy był dopracowany w najmniejszym szczególe i wywoływał sporo - zwykle pozytywnych - komentarzy. Tym razem nie obyło się bez wpadki. Kinomani szybko dostrzegli, że tańcząca Claudia Cardinale na plakacie została w dziwny sposób "odchudzona". Czy organizatorzy tak prestiżowej imprezy jak Festiwal w Cannes powinni posuwać się do taniego chwytu, jakim jest ten retusz?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstydź się, Cannes! Dziwnie odchudzona Claudia Cardinale na plakacie festiwalu
(Materiały prasowe)
d1i64qs

Informacja prasowa zapowiada, że impreza będzie "pełna radości, wolności i odwagi, tak jak tańcząca Claudia Cardinale na oficjalnym plakacie 70. Festiwalu w Cannes".

Poster prezentuje tańczącą włoską aktorkę Claudię Cardinale z ikonicznego zdjęcia zrobionego w 1959 roku na dachu rzymskiego budynku. Zdjęcie jest magnetyczne, ale czy aktorka prezentuje się gorzej bez retuszu?

- Tańczy, śmieje się, żyje. Kto lepiej nadaje się jako symbol festiwalu niż Claudia Cardinale - odważna aktorka, niezależna kobieta i działaczka społeczna? - pytają retorycznie organizatorzy festiwalu. Feministyczne przymioty aktorki jednak niezbyt dobrze korespondują z chwytem rodem z tanich okładek magazynów kobiecych.

d1i64qs

Festiwal w Cannes rozpocznie się 17 maja i potrwa do 28 maja. Przewodniczącym jury jest Pedro Almodóvar.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d1i64qs

Podziel się opinią

Share
d1i64qs
d1i64qs