Trwa ładowanie...

Wstydź się, Cannes! Dziwnie odchudzona Claudia Cardinale na plakacie festiwalu

Zaprezentowano plakat Festiwalu w Cannes, obchodzącego w tym roku okrągłą 70. rocznicę. W ostatnich latach każdy poster imprezy był dopracowany w najmniejszym szczególe i wywoływał sporo - zwykle pozytywnych - komentarzy. Tym razem nie obyło się bez wpadki. Kinomani szybko dostrzegli, że tańcząca Claudia Cardinale na plakacie została w dziwny sposób "odchudzona". Czy organizatorzy tak prestiżowej imprezy jak Festiwal w Cannes powinni posuwać się do taniego chwytu, jakim jest ten retusz?

Wstydź się, Cannes! Dziwnie odchudzona Claudia Cardinale na plakacie festiwaluŹródło: Materiały prasowe
d1v536u
d1v536u

Informacja prasowa zapowiada, że impreza będzie "pełna radości, wolności i odwagi, tak jak tańcząca Claudia Cardinale na oficjalnym plakacie 70. Festiwalu w Cannes".

Poster prezentuje tańczącą włoską aktorkę Claudię Cardinale z ikonicznego zdjęcia zrobionego w 1959 roku na dachu rzymskiego budynku. Zdjęcie jest magnetyczne, ale czy aktorka prezentuje się gorzej bez retuszu?

- Tańczy, śmieje się, żyje. Kto lepiej nadaje się jako symbol festiwalu niż Claudia Cardinale - odważna aktorka, niezależna kobieta i działaczka społeczna? - pytają retorycznie organizatorzy festiwalu. Feministyczne przymioty aktorki jednak niezbyt dobrze korespondują z chwytem rodem z tanich okładek magazynów kobiecych.

Festiwal w Cannes rozpocznie się 17 maja i potrwa do 28 maja. Przewodniczącym jury jest Pedro Almodóvar.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1v536u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v536u