Trwa ładowanie...
maciej kozłowski
12-08-2010 12:25

Wystawa dedykowana pamięci aktora Macieja Kozłowskiego

Wystawa dedykowana pamięci aktora Macieja KozłowskiegoŹródło: Vision Film
d2i8o1j
d2i8o1j

Wystawa obrazów dedykowana pamięci zmarłego w maju aktora *Macieja Kozłowskiego, zatytułowana "Życie nigdy się nie kończy", będzie we wrześniu prezentowana w warszawskim Teatrze IMKA - poinformowała w środę PAP Małgorzata Matuszewska, odpowiedzialna za promocję teatru.*

Autorką prac, które zostaną pokazane, jest żona zmarłego aktora, malarka Agnieszka Kowalska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 września. Publiczność zobaczy cykl obrazów namalowanych podczas ostatnich dwóch lat wspólnego życia, które Kozłowski i Kowalska spędzili w swoim domu na wsi - poinformowała Matuszewska.

Idea zorganizowania wernisażu wyszła od przyjaciela Macieja Kozłowskiego, aktora Tomasza Karolaka, który jest założycielem i dyrektorem Teatru IMKA.

d2i8o1j

"Podczas wernisażu będą wyświetlane zdjęcia aktora - zarówno te prywatne, jak i z planu filmowego. 8 września aktor skończyłby 53 lata. Wystawa poprzedzająca rocznicę urodzin będzie dla przyjaciół i znajomych Macieja Kozłowskiego okazją do wspólnego wspominania tego wyjątkowego człowieka i aktora" - podkreśliła Matuszewska.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.

Aktor Maciej Kozłowski (ur. 1957 w miejscowości Kargowa w Zielonogórskiem) zmarł 11 maja. Od 1997 r. był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie występował m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego i Kazimierza Dejmka. Kozłowski miał w dorobku wiele ról filmowych. Zagrał m.in. kapitana w "Krollu" (1991) i Barańskiego w "Psach" Władysława Pasikowskiego (1992), żołnierza niemieckiego w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga (1993), Krzywonosa w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana (1999), Gwida w "Wiedźminie" Marka Brodzkiego (2001), Smerdę, dowódcę wojsk Popiela w "Starej Baśni" Hoffmana (2003).

Malarka Agnieszka Kowalska (ur. 1958 w Krakowie) studiowała na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 1982 r. w pracowni prof. Andrzeja Pietscha (akwaforta), prof. Piotra Kuncego (plakat) oraz prof. Jana Świderskiego (malarstwo). Jest autorką kilkudziesięciu indywidualnych wystaw w kraju i za granicą. Od lat zajmuje się portretem.

d2i8o1j

Zobacz także:

**[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * *[

TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) * *[

BRYTYJKI SĄ BRZYDKIE? BZDURA! ]( http://film.wp.pl/jesli-sadzicie-ze-brytyjski-sa-brzydkie-sprawdzcie-to-6025280115483265g ) * *[

CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://aleseriale.pl/gid,6660,img,238119,fototemat.html )**

d2i8o1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i8o1j

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj