ycipk-1ui79c
ycipk-1ui79c

Z dala od zgiełku - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Współczesna ekranizacja klasycznej powieści dziewiętnastowiecznego pisarza, Thomasa Hardy'ego, to historia Bathsheby Everdene (Carey Mulligan) – niezależnej kobiety, która dziedziczy farmę po wuju. Młoda, bogata dziewczyna zwraca uwagę Gabriela Oaka (Matthias Schoenaerts) – pasterza, który zachwyca się tym, że dziewczyna jest wolnym duchem; Franka Troya (Tom Sturridge) – przystojnego i lekkomyślnego sierżanta i Williama Boldwooda (Michael Sheen) – dojrzałego kawalera. To opowieść o wyborach, namiętnościach i byciu niezależnym, a także o miłości i związkach oraz stawianiu czoła wyzwaniom.

„Z dala od zgiełku” Thomasa Hardy'ego to jedna z najwspanialszych powieści w historii literatury – wciągająca i zachwycają historia o miłości. Mimo że rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej, pozostaje współczesna. Bathsheba Everdene to młoda dziewczyna, która dziedziczy farmę i musi stawić czoło trudnym życiowym wyborom. O jej względy walczą farmer Gabriel Oak, sierżant Troy oraz posiadacz ziemski, pan Boldwood. Bathsheba mierzy się z własnymi namiętnościami i demonami, i musi zdecydować, czego tak naprawdę pragnie.

Bathsheba to złożona postać, której nie brakuje mądrości i humoru – dlatego należy do jednej z najpopularniejszych postaci literackich w historii. To na jej cześć Suzanne Collins nazwała główną bohaterkę „Igrzysk śmierci” Katniss Everdeen. Powieść z 1874 roku po raz pierwszy zekranizowano w 1967 roku – główną rolę zagrała Julie Christie.

Co takiego jest w bohaterach książki Hardy'ego, że po stu czterdziestu latach nadal się z nimi identyfikujemy? Scenarzysta David Nicholls mówi, że po prostu mają złożone osobowości: „Książka zawiera elementy tragedii, ale jednocześnie napisano ją z lekkością i wspaniale poprowadzono wątki romantyczne. Ta książka to hymn dla życia.” Reżyser Thomas Vinterberg dodaje: „To chwytająca za serce i dająca do myślenia historia z fantastycznie rozpisanymi bohaterami. Pragnąłem zachować wiktoriańskie elementy, a jednocześnie trochę ją uwspółcześnić.”

Tytuł oryginalny

Far from the Madding Crowd

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

17.07.2015

Czas trwania

119 min.

Obsada
ycipk-1ui79c
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-1ui79c
ycipk-1ui79c