Trwa ładowanie...
d26eghr

Za wzgórzami

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d26eghr

"Za wzgórzami" (oryginalny tytuł - Dupa dealuri) to rumuński dramat z 2012 roku w rezyserii Cristiana Mungiu, który jest także autorem scenariusza. Produkcją zajęli się Pascal Caucheteux, Jean-Pierre Dardenne oraz Luc Dardenne. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W odosobnionym klasztorze prawosławnym w Rumunii, Alina spotkała się z Voichitą po spędzeniu kilku lat w Niemczech. Dwie młode kobiety wspierały się i pokochały odkąd tylko poznały się w sierocińcu. Alina chce teraz razem z Voichitą wyjechać i wrócić z nią do Niemiec, ale Voichita znalazła schronienie we wierze, a za swoją rodzinę obecnie uważa zakonnice. Alina nie może zrozumieć decyzji swojej przyjaciółki. Film powstał na podstawie książki Tatiany Niculescu Bran, która opisała w niej prawdziwe wydarzenia jakie miały miejsce podczas egzorcyzmów w 2005 roku.

W filmie "Za wzgórzami" w rolach głównych zagrali: Cosmina Stratan jako Voichita, Cristina Flutur – Alina, Valeriu Andriuţă – ksiądz, Dana Tapalaga – matka przełożona, Catalina Harabagiu – Antonia, Gina Tandura - siostra Iustina, Vica Agache - siostra Elisabeta, Nora Covali - siostra Pahomia, Dionisie Vitcu - Mr. Valerica.

Za wzgórzami
Tytuł oryginalny

Dupa dealuri

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Rumunia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.03.2013

Czas trwania

155 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eghr
d26eghr
d26eghr