Trwa ładowanie...
d3vcb54

Za wzgórzami

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d3vcb54

"Za wzgórzami" (oryginalny tytuł - Dupa dealuri) to rumuński dramat z 2012 roku w rezyserii Cristiana Mungiu, który jest także autorem scenariusza. Produkcją zajęli się Pascal Caucheteux, Jean-Pierre Dardenne oraz Luc Dardenne. Film był w 2012 roku nominowany do Złotej Palmy na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W odosobnionym klasztorze prawosławnym w Rumunii, Alina spotkała się z Voichitą po spędzeniu kilku lat w Niemczech. Dwie młode kobiety wspierały się i pokochały odkąd tylko poznały się w sierocińcu. Alina chce teraz razem z Voichitą wyjechać i wrócić z nią do Niemiec, ale Voichita znalazła schronienie we wierze, a za swoją rodzinę obecnie uważa zakonnice. Alina nie może zrozumieć decyzji swojej przyjaciółki. Film powstał na podstawie książki Tatiany Niculescu Bran, która opisała w niej prawdziwe wydarzenia jakie miały miejsce podczas egzorcyzmów w 2005 roku.

W filmie "Za wzgórzami" w rolach głównych zagrali: Cosmina Stratan jako Voichita, Cristina Flutur – Alina, Valeriu Andriuţă – ksiądz, Dana Tapalaga – matka przełożona, Catalina Harabagiu – Antonia, Gina Tandura - siostra Iustina, Vica Agache - siostra Elisabeta, Nora Covali - siostra Pahomia, Dionisie Vitcu - Mr. Valerica.

Za wzgórzami
Tytuł oryginalny

Dupa dealuri

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Rumunia

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.03.2013

Czas trwania

155 min.

Obsada
d3vcb54

Podziel się opinią

Share
d3vcb54
d3vcb54
d3vcb54
d3vcb54