Trwa ładowanie...

Adwokat oburzona wykorzystaniem jej wizerunku w "Zabawie w chowanego"

Adwokat Katarzyna Necel wystosowała pismo do braci Sekielskich, którzy wykorzystali jej wizerunek w filmie "Zabawa w chowanego".

Adwokat oburzona wykorzystaniem jej wizerunku w "Zabawie w chowanego"Źródło: YouTube
dy8u5sl
dy8u5sl

Słowa adwokat Katarzyny Necel zostały wykorzystane w filmie "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Gdy jeden z bohaterów filmu próbuje skontaktować się z księdzem, który molestował go w dzieciństwie, odzywa się pełnomocniczka duchownego. Teraz adwokat zabrała głos w tej sprawie. Pisze, że przez film Sekielskich stała się "obiektem ogólnopolskiego linczu".

"Jestem oburzona sposobem przedstawienia przez panów mojej osoby w filmie. Oświadczam, że podczas przeprowadzonej w filmie rozmowy telefonicznej z Jakubem P. występowałam w sprawie w charakterze pełnomocnika świadka, a Arkadiusz H. występował w sprawie w charakterze świadka. Arkadiusz H. nie miał postawionego zarzutu, a ja nie miałam dostępu do akt sprawy. Nie miałam najmniejszej świadomości, do kogo dzwonię".

Zobacz także: Gużyński o aferach pedofilskich. "Trzeba biskupa przyłapać na gorącym uczynku"

Adwokat napisała, że po premierze filmu stała się obiektem ataków:

dy8u5sl

"Poprzez kontekst sytuacyjny, w którym postawiliście mnie panowie w swoim materiale, ja i moja rodzina od kilku dni staliśmy się obiektem ogólnopolskiego linczu. Kreując się na obrońców pokrzywdzonych, staliście się moimi katami. Wymierzyliście ostrze we mnie i w tych, których kocham.

Choć wykonuję zawód adwokata i podejmuję w związku z tym czynności wynikające z moich obowiązków zawodowych, nie było mojej zgody na upublicznianie w filmie moich danych. Mimo moich próśb do was skierowanych nie zrobiliście nic, aby zapobiec dramatowi, jaki przeżywamy w tej chwili ja i moja rodzina. Wykonując zawód o tak społecznie doniosłym wydźwięku, winniście zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie ze sobą upublicznienie w filmie o tak negatywnym wydźwięku moich danych w takim kontekście".

Drugi film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" został wyemitowany w sobotę 16 maja o godz. 10:00 w serwisie YouTube. W ciągu doby reportaż obejrzały ponad 3 mln widzów. Twórcy pokazali kolejne historie swoich bohaterów, którzy byli wykorzystywani przez księży. Film jest niezwykle przejmujący.

dy8u5sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy8u5sl