Trwa ładowanie...
d8dqzi3

Zabić bobra

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
4
Share
d8dqzi3

Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Musi zregenerować siły w oczekiwaniu na kolejne zadanie. Ciężko mu się odnaleźć w szarej rzeczywistości. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Spotkanie szybko przeradza się w namiętny romans. Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia? A jeśli tym najgorszym wspomnieniem jest inna miłość?

Jan Jakub Kolski, wybitny twórca, który jest doskonale znanym polskim widzom z takich produkcji jak „Jańcio Wodnik”, „Pornografia” czy „Jasminum” powraca z filmem pt.: „Zabić bobra”. Obraz ten zdobył już ogromne uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych. Na Camerimage w Konkursie Filmów Polskich uhonorowano go nagrodą dla Najlepszego Polskiego Filmu, a odtwórca głównej roli, Eryk Lubos, został wybrany Najlepszym Aktorem w Karlowych Warach. Film ten zyskał również wysokie oceny zachodniej prasy w recenzjach tak prestiżowych pism jak Variety, Screen czy The Hollywood Reporter. Ostatni ze wspomnianych periodyków określił go mianem „wysokiej klasy dzieła Kolskiego”. Producent „Zabić bobra” ma zaś na swoim koncie głośny film Macieja Pieprzycy „Chce się żyć” z Dawidem Ogrodnikiem i Kamilem Tkaczem w rolach głównych.

Prawami do amerykańskiego remake'u „Zabić bobra” zainteresowane były, między innymi, studia filmowe Martina Scorsese i Brada Pitta.

d8dqzi3

Podziel się opinią

4
Share
d8dqzi3
d8dqzi3
d8dqzi3
d8dqzi3