Trwa ładowanie...
d1u8a79

Złote Maliny 2016: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" zdominowało anty-Oscary

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złote Maliny 2016: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" zdominowało anty-Oscary
d1u8a79

Wyśmiany przez krytyków, ale uwielbiany przez widzów erotyk - nagród przyznawanych na dzień przed Oscarami najgorszym produkcjom minionego sezonu.

Opowieść o niepozornej studentce literatury, która poznaje przystojnego miliardera prowadzącego niekonwencjonalne życie seksualne, zdobyła pięć pozłacanych statuetek - dla najgorszego filmu, scenariusza, aktora (Jamie Dornan), aktorki (Dakota Johnson) i aktorskiego duetu.

Erotyk musiał podzielić się tytułem najgorszego filmu roku z "Fantastyczną czwórką". Historia czwórki naukowców, która na skutek nieudanego eksperymentu zyskuje supermoce i postanawia wykorzystać je do walki ze złem, została też "nagrodzona" w kategorii najgorszego remake'u lub sequela, a jej twórcę Josha Tranka okrzyknięto najgorszym reżyserem.

d1u8a79

Złotą Malinę otrzymała też Kaley Cuoco, najgorsza aktorka drugoplanowa w produkcjach "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa" oraz "Polowanie na drużbów", a także najgorszy aktor drugoplanowy - Eddie Redmayne - za rolę w "Jupiter: Intronizacja". Brytyjski aktor w ubiegłym roku dostał Oscara za "Teorię wszystkiego", a w tym roku jest nominowany do tego wyróżnienia za rolę w "Dziewczynie z portretu".

Redeemer Award - nagroda przyznawana od zeszłego roku byłym laureatom Złotych Malin, którzy w ostatnim czasie zrehabilitowali się pracą przy bardziej ambitnych projektach - trafiła w tym roku do Sylvestra Stallone za rolę legendarnego boksera Rocky'ego Balboa w "Creed: narodziny legendy". Rok temu nagrodę przyznano Benowi Affleckowi, który po mocno krytykowanej komedii kryminalnej "Gigli" został doceniony za reżyserię oscarowego "Argo" oraz rolę w "Zaginionej dziewczynie".

Laureatów 36. rozdania Złotych Malin ogłoszono w sobotę w Palace Theatre w Los Angeles, który mieści się naprzeciw Dolby Theater, gdzie w nocy z 28 na 29 lutego przyznane zostaną nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wyróżnieni rzadko pojawiają się na gali po odbiór niechcianych statuetek.

Złote Maliny przyznawane są od 1980 r. na dzień przed rozdaniem Oscarów. Najgorsze filmy i aktorów wybierało w tym roku 934 członków Fundacji Nagród Złotych Malin w USA i 20 innych krajach.

* Oto pełna lista laureatów: Najgorszy film: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" Najgorszy aktor: Jamie Dornan ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") Najgorsza aktorka: Dakota Johnson ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") Najgorszy aktor drugoplanowy: Eddie Redmayne ("Jupiter: Intronizacja") Najgorsza aktorka drugoplanowa: Kaley Cuoco-Sweeting ("Alvin i wiewiórki 4", "Polowanie na drużbów") Najgorszy remake, sequel lub spin-off: "Fantastyczna czwórka" Najgorsza ekranowa ekipa: Jamie Dornan i Dakota Johnson ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") Najgorszy reżyser: Josh Trank ("Fantastyczna Czwórka") Najgorszy scenariusz: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (Kelly Marcel) Odzyskany honor: Sylvester Stallone ("Creed: Narodziny legendy")*

d1u8a79

Podziel się opinią

Share

d1u8a79

d1u8a79