Trwa ładowanie...
dv3bcps

Zmarł aktor filmowy i telewizyjny Richard Anderson

W wieku 91 lat zmarł w czwartek w swym domu w Beverly Hills amerykański aktor filmowy i telewizyjny Richard Anderson. O śmierci aktora poinformowała rodzina i przyjaciel aktora, publicysta Jonathan Taylor. - Pogrzeb będzie mieć charakter prywatny - dodał Taylor.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Richard Anderson
Richard Anderson (Getty Images)
dv3bcps

Aktor zasłynął rolą szefa wywiadu Oscara Goldmana w serialu "The Six Million Dollar Man" (1974 r.) i kreacją w serialu "The Bionic Woman" (1978 r.).

Anderson był jednym z pierwszych aktorów Hollywood, którzy od lat 50. na stałe związali się z telewizją i dobrze znali jej specyfikę. Był pierwszym aktorem w historii, który występował w dwóch różnych serialach emitowanych przez dwie stacje w tym samym okresie.

Jego imponujący wzrost - 190 cm - skłaniał reżyserów do obsadzania go w roli szefów, przełożonych - w serialu detektywistycznym Dan August" (1970-71) był szefem bohatera odtwarzanego przez Burta Reynoldsa - ale grywał też kowbojów i zwykłych przestępców.

Wystąpił w dziewięciu odcinkach "Dynastii", gdzie grał rolę senatora Bucka Fallmonta oraz w serialach "Columbo" (1971 r.), "Aniołki Charliego" (1981 r.). Zagrał tam role drugoplanowe, z których mogli go zapamiętać polscy widzowie.

Dwayne "The Rock" Johnson zachwycony bohaterskim 10-latkiem:

dv3bcps

Podziel się opinią

Share

dv3bcps

dv3bcps