Trwa ładowanie...
d4ahphj

Zmarł Dickie Moore, gwiazda "Olivera Twista"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Dickie Moore, gwiazda "Olivera Twista"
(mat. dystrybutora)
d4ahphj

W wieku 89 lat zmarł Dickie Moore, który w 1933 roku zasłynął jako tytułowy bohater "Olivera Twista".

Moore, znany również z serialu "The Little Rascals", zmarł w czwartek. W jednym z wywiadów jego żona, aktorka Jane Powell, powiedziała, że aktor cierpiał z powodu artretyzmu i demencji.

"Oliver Twist" w reżyserii Williama J. Cowena, w którym zagrali m.in. Irving Pichel, Doris Lloyd i William Boyd, był pierwszą udźwiękowioną filmową adaptacją klasycznej prozy Karola Dickensa.

(fot. Everett Collection/EAST NEWS)

d4ahphj

W filmografii Moore'a znalazły się również takie filmy jak: "Blonde Venus" z Marleną Dietrich, "So Big!" z Barbarą Stanwyck, "Million Dollar Legs" i wiele innych. W 1942 roku zagrał u boku Shirley Temple w "Miss Annie Rooney", opowieści o młodej kobiecie, która zakochuje się w bogatym nastolatku. W filmie znalazł się pierwszy ekranowy pocałunek Shirley Temple.

Urodzony 12 września 1925 roku Moore zadebiutował jako 11-miesięczne dziecko w filmie "The Beloved Rogue" z 1927 roku. W wieku 7 lat miał już za sobą występy w ponad 20 filmach. W miarę jak dorastał, jego kariera zwolniła tempa. W latach 50. przestał grać w filmach. Później założył własną firmę zajmującą się public relations.

d4ahphj

Podziel się opinią

Share
d4ahphj
d4ahphj