Trwa ładowanie...
american film festival
04-09-2015 15:41

Znamy już najważniejsze terminy 6. edycji American Film Festival

Znamy już najważniejsze terminy 6. edycji American Film FestivalŹródło: East news
d1tf0yo
d1tf0yo

Amerykański magazyn filmowy "MovieMaker" w swoim dorocznym rankingu zaliczył wrocławski American Film Festival do 25 najfajniejszych (coolest) festiwali filmowych na świecie! W artykule opublikowanym 2 września na stronie internetowej magazynu, obok AFF wymieniono tak uznane imprezy jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie czy South by Southwest w Austin i wiele mniejszych oryginalnych przedsięwzięć filmowych.

Wyboru dokonało grono 9 ekspertów, bywalców międzynarodowych festiwali, między innymi: Dan Mirvish - reżyser, producent i współtwórca Slamdance Film Festival czy Leah Meyerhoff - reżyserka, inicjatorka powstania międzynarodowej społeczności kobiet filmowców "Film Fatales". W AFF jurorzy docenili wiele zalet - od sal projekcyjnych, po "modną, młodą publiczność" i atrakcyjne otoczenie, nazywając go festiwalem, który "nie tylko prezentuje niezależne kino amerykańskie, ale także je kształtuje". Obecność na tej prestiżowej liście to kolejny wyraz uznania środowiska filmowego dla festiwalu, by wspomnieć nominację ubiegłorocznej edycji wrocławskiej imprezy do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Krajowe wydarzenie filmowe" (ogłoszenie zwycięzcy: podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, w środę 16 września).

Pełny program 6. AFF zostanie ogłoszony w środę 7 października o godz. 12.00 na stronie www.americanfilmfestival.pl.

d1tf0yo

Internetowa sprzedaż karnetów potrwa od 14 września od godz. 12:00 do 11 października (lub do wyczerpania puli). Ceny karnetów: od 14 września do 6 października: 200 zł, od 7 do 11 października: 250 zł. Dla posiadaczy Karty Przyjaciela Kina, odpowiednio: 190 i 235 zł.

Przedsprzedaż biletów w Kinie Nowe Horyzonty (Kazimierza Wielkiego 19a - 21) potrwa od 13 do 19 października w godz. od 9.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu. Internetowa sprzedaż biletów rozpocznie się 13 października o godz. 9.00. Nabór na wolontariat rozpocznie się 10 września na stronie festiwalu. Więcej o programie festiwalu i szczegóły dotyczące sprzedaży na www.americanfilmfestival.pl

d1tf0yo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tf0yo