Trwa ładowanie...
d8nlp4q

Znamy pierwsze tytuły 6. American Film Festival

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy pierwsze tytuły 6. American Film Festival
(East news)
d8nlp4q

6. edycja American Film Festival odbędzie się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty w dniach 20 - 25 października. Zapraszamy do zapoznania się ze spotem tegorocznej edycji.

Znamy już pierwsze tytuły, które znalazły się w programie 6. AFF. Jedną z najgorętszych premier będzie brawurowa komedia sensacyjna Ricka Famuyiwy "Dope", którą wyprodukowali między innymi Forest Whitaker, Pharrell Williams i Puff Daddy. Przebojowa opowieść o wielokulturowym Los Angeles, o geekach i młodocianych gangsterach, w inteligentny sposób wyśmiewająca się ze stereotypów rasowych i kulturowych.

d8nlp4q

Drugą premierą 6. AFF będzie pokazywany na festiwalu Sundance Experimenter Michaela Almereydy. Film rekonstruuje słynny eksperyment z dziedziny psychologii społecznej, przeprowadzony przez Stanleya Milgrama w 1961 roku. Badanie miało na celu przetestowanie posłuszności wobec autorytetu. W rolach głównych zobaczymy między innymi Winonę Ryder, Petera Sarsgaarda i Johna Leguizamo.

W programie festiwalu znalazł się również film Krisha Treya Edwarda Shultsa. Film otrzymał Grand Jury Award i Nagrodę Publiczności w Austin na festiwalu South by Southwest oraz został znakomicie przyjęty w sekcji Semaine de la Critique w Cannes. Akcja kameralnego dramatu psychologicznego rozgrywa się w ciągu jednego dnia, wokół przygotowań do Święta Dziękczynienia i wizyty tytułowej Krishy w domu jej kuzyna. W główne role wcielili się nieprofesjonalni aktorzy, co nadaje filmowy niezwykłej autentyczności.

Sprzedaż karnetów filmowych rozpocznie się we wrześniu. O dokładnych datach ich sprzedaży oraz dacie ogłoszenia pełnego programu napiszemy w kolejnym newsletterze festiwalowym.

d8nlp4q

Podziel się opinią

Share
d8nlp4q
d8nlp4q