Trwa ładowanie...
d3c1905

"Zniewolony. 12 Years a Slave" już na DVD

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zniewolony. 12 Years a Slave" już na DVD
(AFP)
d3c1905

Gratka dla miłośników kina z najwyższej półki. Na płytach DVD ukazał się właśnie zwycięzca tegorocznych Oscarów – "Zniewolony. 12 Years a Slave". Nominowany w dziewięciu kategoriach film zdobył trzy statuetki: za najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany oraz najlepszą rolę drugoplanową (Lupita Nyong’o). Film otrzymał też Złoty Glob w kategorii najlepszy dramat oraz około 40 innych prestiżowych nagród.

Okrzykniętą przez publiczność i krytykę absolutnym arcydziełem ekranizację wstrząsających wspomnień Salomona Northupa wyreżyserował Steve McQueen – autor takich obrazów jak „Głód” czy „Wstyd”.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1841 roku. Salomon Northup jest wolnym, wykształconym człowiekiem, ojcem dwojga dzieci, szczęśliwym mężem i szanowanym obywatelem stanu Nowy Jork. Pewnego dnia zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu niespotykanego okrucieństwa walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Nigdy nie traci nadziei na odzyskanie wolności.

McQueen zgromadził na planie rewelacyjna obsadę. Obok Chiwetela Ejiofora („2012”, „Plan doskonały” „American Gangster”), Michaela Fassbendera („Głód”, „Wstyd”, „Prometeusz”) i Brada Pitta („World War Z”, „Drzewo życia”), w filmie występują Benedict Cumberbatch („Sherlock”, „Piąta władza”), Paul Dano („Labirynt”), Garret Dillahunt („To nie jest kraj dla starych ludzi”), Paul Giamatti („Wszyscy wygrywają”), Scoot McNairy („Operacja Argo”), debiutująca na wielkim ekranie Lupita Nyong'o, Sarah Paulson („Uciekinier”) oraz Michael Kenneth Williams („Zakazane imperium”).

d3c1905
d3c1905

Podziel się opinią

Share

d3c1905

d3c1905