Trwa ładowanie...

''Zniewolony'': Zobaczcie najnowszą zapowiedź faworyta do Oscara [wideo]

Share
''Zniewolony'': Zobaczcie najnowszą zapowiedź faworyta do Oscara [wideo]Źródło: Monolith Films
d2ka44t

W najbliższy piątek na ekranach polskich kin zagości najnowszy obraz <a href="http://film.wp.pl/steve-mcqueen-6030946423800961c">Steve’a McQueena</a> <a href="http://film.wp.pl/zniewolony-12-years-a-slave-6029217714303617c">"Zniewolony. 12 Years a Slave"</a>. Film jest faworytem w wyścigu po tegoroczne Oscary.

Historia poruszana przez adaptację wspomnień Solomona Northupa to na pozór splot nieszczęśliwych wydarzeń, w których efekcie mężczyzna przez 12 lat nie może odzyskać wolności. Jednak przyglądając się wnikliwiej można w niej dostrzec szereg wartości chrześcijańskich i odniesienia do motywu biblijnego.

Podobnie jak biblijny Hiob Solomon jest nieustannie wystawiany na próby. Jego losy są wstrząsające, jednak w żadnym momencie swojego życia nie staje się postacią tragiczną. Wręcz przeciwnie, ma w sobie tyle odwagi i godności, że nikt ani nic nie jest w stanie jego godności zniszczyć, nawet poprzez najgorsze postępowanie. Przez te 12 lat, kiedy trafia z rąk do rąk coraz bardziej bezwzględnych właścicieli wierzy, że jego los w końcu się odwróci, jest przecież wolnym człowiekiem i przekonanie to pozwala mu przetrwać.

Doskonałym kontrastem dla wszelkiego zła jakie dotyka Solomona jest tło. Okrutna rzeczywistość ukazana jest w sprzeczności do sielskich, malowniczych krajobrazów i wnętrz pięknych willi. Nad tymi przepełnionymi spokojem zdjęciami czuwał Sean Bobbitt, który od początku towarzyszy McQueenowi.

Człowiek wolny pozostanie nim na zawsze. W kinach od piątku!

d2ka44t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ka44t
d2ka44t