Trwa ładowanie...
d3o6vkr

Zoe Saldana jako Nina Simone

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zoe Saldana jako Nina Simone
d3o6vkr

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun do filmu "Nina", opowiadającego o Ninie Simone. W legendarną wokalistkę jazzową wciela się Zoe Saldana.

Droga "Niny" na wielkie ekrany trwała kilka lat. Pierwotnie w piosenkarkę miała wcielić się Mary J. Blige, ale w roku 2011 wycofała się ze względu na inne zobowiązania. Wówczas producenci zaprosili do współpracy Zoe Saldanę.

Film według własnego scenariusza wyreżyserowała Cynthia Mort ("Powiedz, że mnie kochasz"). Poza Saldaną w produkcji grają również Mike Epps (jako Richard Pryor), David Oyelowo, Ronald Guttman i Ella Thomas.

d3o6vkr

Nina Simone urodziła się jako Eunice Kathleen Waymon 21 lutego 1993 roku. Zmarła w 2003. Pierwsze wokalne doświadczenia zdobywała w kościelnym chórze. Później uczyła się w Juilliard School of Music, ale z powodu braku pieniędzy naukę musiała przerwać. Wówczas zaczęła swą przygodę z bluesem i jazzem. Największy rozgłos zyskała za sprawą singla "My Baby Just Cares For Me". Inne jej przeboje to "House of the Rising Sun", "I Put a Spell on You" czy "Sinnerman". Walczyła o obronę braw obywatelskich.

Zwiastun filmu "Nina" można obejrzeć pod tym adresem.

Saldana pracuje obecnie nad kolejnymi częściami filmu "Avatar", a także nad kontynuacją "Strażników galaktyki".

d3o6vkr

Podziel się opinią

Share
d3o6vkr
d3o6vkr