Trwa ładowanie...
festiwal

ŻubrOFFka - festiwal filmów krótkometrażowych w Białymstoku

Share
ŻubrOFFka - festiwal filmów krótkometrażowych w Białymstoku
d1oxqaw

Sześćdziesiąt niezależnych produkcji z kraju i zagranicy zakwalifikowano do konkursu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "ŻubrOFFka", którego czwarta edycja rozpoczęła się w czwartek wieczorem w Białymstoku.

Wybrano je spośród blisko 250 filmów z całego świata. To przede wszystkim fabuły i filmy dokumentalne, ale są też inne formy filmowe, np. wideoklipy.

Jak powiedział PAP Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury, który jest jednym z organizatorów ŻubrOFFki, w tym roku jest więcej filmów w konkursie, bo chodzi o to, by festiwal stale się powiększał i stał się największym wydarzeniem filmowym na wschód od Wisły.

Produkcje wybrane do konkursu pochodzą z różnych festiwali niezależnych oraz ze zgłoszeń portali filmowych. Filmy tak wybrane rywalizować będą o nagrody w pięciu kategoriach: trzech krajowych i dwóch zagranicznych, z których jedna ma wyłonić najlepsze filmy z krajów, które kiedyś należały do tzw. Bloku Wschodniego.

d1oxqaw

Festiwal potrwa do niedzieli, w jego programie są również pozakonkursowe pokazy filmów z innych festiwali krajowych i zagranicznych, np. filmów z telefonów komórkowych czy amerykańskiego filmu reklamowego.

Białostocki Ośrodek Kultury to główny animator niezależnej kultury filmowej w województwie podlaskim. Inną filmową inicjatywą tej instytucji jest akcja Filmowe Podlasie Atakuje!, polegająca na promowaniu produkcji offowych twórców z tego regionu w kraju i za granicą.

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1oxqaw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oxqaw
d1oxqaw