Trwa ładowanie...

"Życie jest piękne": Tomasz Kot w nowej roli na miarę Oscara

"Życie jest piękne": Tomasz Kot w nowej roli na miarę OscaraŹródło: ONS.pl
d35e5rw
d35e5rw

W Hollywood, gdy aktor dostaje taką rolę wiadomo, że otrze się o Oscara. Przemiana fizyczna i możliwość zagrania niezwykłej postaci, która swoim życiem zmieniała losy innych, gwarantuje miłość widzów. Tym ostatnio rozkochał publiczność Matthew McConaughey w oscarowym "Witaj w klubie", teraz nadszedł czas Tomasza Kota. Jego rola w powstającym właśnie filmie "Życie jest piękne" zapisze się w pamięci widzów na zawsze!

Film inspirowany jest historią aktora - Tadeusza Szymkowa. Nazwisko nie jest wszystkim znane, ale jego twarz pojawiała się na planie niemal każdej polskiej produkcji. Mistrz drugiego planu, który w chwilę po poznaniu, zajmował pierwsze miejsce w ludzkich sercach, człowiek legenda. Dobry, pozytywny, klnący na potęgę, ale także zarażający optymizmem i radością. Typ uroczego łobuza, którego kochały kobiety. Miał w sobie to coś, co działało jak magnes, choć z góry było wiadomo, że nie nadaje się na męża. „Życie jest piękne” to historia trzech miesięcy z życia człowieka, który dowiaduje się, że ma tylko tyle czasu na naprawienie wszystkich życiowych błędów.

„Na początku byłem przekonany, że chodzi o coś, co powoli staje się moją specyfiką – o wcielenie się w kogoś, kto do niedawna był wśród nas. Ale reżyser Maciej Migas powiedział, że nie o taki kierunek nam do końca chodzi. To jest tak piękny temat, jest tak wiele do opowiedzenia, że w zasadzie dopiero na końcu filmu pojawi się informacja, że jest to obraz dedykowany Tadeuszowi” – mówi odtwórca głównej roli - Tomasz Kot. Ireneusz Czop grający jego przyjaciela dodaje: „To jest taki facet, który pojawił się w moim, życiu jak błysk. To w jaki sposób nas traktował, jak żartował, jaki był , było wyjątkowe. Jestem mu za to wdzięczny”. Scenariusz filmu napisał Cezary Harasimowicz, za zdjęcia odpowiada Radosław Ładczuk („Sala Samobójców”, „Jesteś Bogiem”). Film reżyseruje Maciej Migas („Oda do radości”).

W filmie zobaczymy także Janusza Chabiora („Służby specjalne”), Magdalenę Walach („Mój biegun”), Ireneusza Czopa („Jack Strong”), Jacka Braciaka („Pod Mocnym Aniołem”), Adama Woronowicza („Baby są jakieś inne”) i Ewę Gawryluk („Sztos 2”).

Data premiery: koniec 2015 roku

d35e5rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e5rw