Trwa ładowanie...

Zmiany w kulturze od 18 maja. Filmowcy wrócą do pracy

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap "rozmrażania" gospodarki i innych dziedzin życia Polaków, które zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa. Od 18 maja wejdą korzystne zmiany m.in. dla właścicieli artystów, twórców i wykonawców.
Share
18 maja można będzie wznowić prace na planach filmowych
18 maja można będzie wznowić prace na planach filmowychŹródło: Getty Images
d1ga5mw

13 maja podczas konferencji zwołanej przez premiera Mateusza Morawieckiego poznaliśmy szczegóły kolejnej fazy luzowania obostrzeń. Zmiany mają obowiązywać od poniedziałku 18 maja i odnoszą się m.in. do kultury, sztuki i rozrywki. Po pierwsze, zostanie wznowiona działalność kin plenerowych, w tym samochodowych. Tradycyjne sale kinowe w budynkach nadal pozostają zamknięte do odwołania.

Obejrzyj: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

18 maja aktorzy i filmowcy wrócą na plany swoich produkcji, przy czym w miejscu pracy będą musieli przestrzegać rygorów sanitarnych. Przypomnijmy, że już wcześniej niektórzy twórcy filmów obchodzili zakazy, co wywoływało krytykę ze strony środowiska.

d1ga5mw

Piosenkarze, muzycy, wykonawcy będą mogli brać udział w nagraniach fonograficznych i audiowizualnych w instytucjach kultury. W teatrach zostaną wznowione próby i ćwiczenia, a na uczelniach artystycznych będą mogły się odbywać indywidualne zajęcia.

d1ga5mw

Podziel się opinią

Share
d1ga5mw
d1ga5mw