Trwa ładowanie...

Zmiany w kulturze od 18 maja. Filmowcy wrócą do pracy

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap "rozmrażania" gospodarki i innych dziedzin życia Polaków, które zostały dotknięte przez pandemię koronawirusa. Od 18 maja wejdą korzystne zmiany m.in. dla właścicieli artystów, twórców i wykonawców.

Zmiany w kulturze od 18 maja. Filmowcy wrócą do pracyŹródło: Getty Images
d46981f
d46981f

13 maja podczas konferencji zwołanej przez premiera Mateusza Morawieckiego poznaliśmy szczegóły kolejnej fazy luzowania obostrzeń. Zmiany mają obowiązywać od poniedziałku 18 maja i odnoszą się m.in. do kultury, sztuki i rozrywki. Po pierwsze, zostanie wznowiona działalność kin plenerowych, w tym samochodowych. Tradycyjne sale kinowe w budynkach nadal pozostają zamknięte do odwołania.

Obejrzyj: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

18 maja aktorzy i filmowcy wrócą na plany swoich produkcji, przy czym w miejscu pracy będą musieli przestrzegać rygorów sanitarnych. Przypomnijmy, że już wcześniej niektórzy twórcy filmów obchodzili zakazy, co wywoływało krytykę ze strony środowiska.

Piosenkarze, muzycy, wykonawcy będą mogli brać udział w nagraniach fonograficznych i audiowizualnych w instytucjach kultury. W teatrach zostaną wznowione próby i ćwiczenia, a na uczelniach artystycznych będą mogły się odbywać indywidualne zajęcia.

d46981f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46981f