Trwa ładowanie...

20. Sopot Film Festival: najlepsze filmy roku w przestrzeni miejskiej

Z powodu pandemii koronawirusa wiele wydarzeń filmowych zostało odwołanych lub przeniesionych na inny termin, ale nie Sopot Film Festival. Jubileuszowa edycja filmowej uczty przyniesie sporo atrakcji zarówno mieszkańcom Trójmiasta, jak i turystom.

Share
20. Sopot Film Festival: najlepsze filmy roku w przestrzeni miejskiejŹródło: Materiały prasowe
d4f00pz

20.Sopot Film Festival rozpoczął się w sobotę 11 lipca i potrwa do 24 lipca. Okoliczności wymusiły na organizatorach zmiany lokalizacji pokazów, ale nie programu.

W tym roku festiwal w dużej mierze odbędzie się w przestrzeni miejskiej. Wieczorne pokazy odbywają się na Rynku Sopockim oraz Hipodromie. Część filmów konkursowych tradycyjnie zostanie pokazana na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże oraz w klubokawiarni Dwie Zmiany.

Kinomaniacy będą mieć okazję nadrobić najgłośniejsze filmy ostatnich miesięcy m.in. oscarowy "Parasite", "Portret kobiety w ogniu", "Ból i blask" czy "Nędznicy". Nie zabraknie też nowości prosto z europejskich festiwali tj. "Zło nie istnieje", "O nieskończoności" czy "W co grają ludzie".

d4f00pz

Od pięciu lat sopockiej imprezie towarzyszy koncert muzyki filmowej. 15 lipca o godz. 21.00 w Operze Leśnej w Sopocie rozbrzmiewać będą dźwięki kompozycji Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa i Johanna Johannssona z filmów m.in. "Interstellar", "Incepcja", "Requiem dla snu", "Czas apokalipsy", "Blade runner" oraz seriali "Dark", "Gra o tron" i "Wielkie kłamstewka". Specjalnymi solistami koncertu będą m.in. Paulina Przybysz oraz Kev Fox.

Szczegóły programu oraz cennik dostępne na stronie wydarzenia www.sopotfilmfestival.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4f00pz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f00pz
d4f00pz