Trwa ładowanie...

Agnieszka Dygant laureatką nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek profesjonalną produkcję bez filmowego klapsa. To on wyznacza rytm poszczególnych ujęć. Temu niezbędnikowi w świecie filmu nadaliśmy specjalną rangę. Diamentowy Klaps Filmowy to wyjątkowa nagroda najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018. Wczoraj do grona wyróżnionych dołączyła Agnieszka Dygant.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Agnieszka Dygant laureatką nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018Źródło: Materiały prasowe
die5rty
die5rty

Jak co roku oficjalna gala otwarcia festiwalu w Sopocie była połączona z docenieniem tych, którzy poprzez filmy na stałe zapisują się w pamięci widzów. Wybór "Listów do M2", które zostały zaprezentowane na wieczornym pokazie, nie był przypadkowy. Na wielkim ekranie mogliśmy śledzić losy Kariny Lisieckiej, w którą z właściwym sobie wdziękiem wcieliła się Agnieszka Dygant – tegoroczna laureatka nagrody.

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie. W minionym roku nagrodę odebrał Maciej Stuhr. Dziękując jurorom za to wyróżnienie, zauważył, że jedną z najtrudniejszych i najbardziej niedocenianych sztuk jest sztuka rozśmieszania ludzi. Visa Kino Letnie konsekwentnie stawia na uśmiech i bezpretensjonalność. Podczas jedenastej odsłony festiwalu doceniono aktorkę, która od lat zaraża pozytywną energią. Jej znaki charakterystyczne to dystans do siebie, żywiołowy temperament i bezpośredniość w kontakcie z widzami. Te cechy od lat zapewniają jej sympatię publiczności. Aktorka przez lata związana z telewizyjnymi produkcjami ("Prawo Agaty", "Fala zbrodni", "Na dobre i na złe") ostatnio coraz częściej pojawia się na wielkim ekranie. Niedawno wystąpiła w "Listach do M3" w reżyserii Tomasza Koneckiego, a także w produkcjach, pod którymi podpisał się Patryk Vega. To aktorka, która potrafi być filmowym kameleonem. Z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy widzów.

Widownię zebraną na sopockim Molo, przywitała prowadząca Galę w Sopocie – zjawiskowa Patricia Kazadi. Nazwisko tegorocznej laureatki padło z ust Adriana Kurowskiego – dyrektora Visa w Polsce. Nagrodę Agnieszce Dygant wręczył zdobywca pierwszego historycznego Diamentowego Klapsa Filmowego Borys Szyc, nagrodzony w 2011 roku. Aktor, który wrócił niedawno z festiwalu w Cannes, tym razem przechadzał się po czerwonym dywanie na sopockim Molo. Odbierając festiwalowe wyróżnienie, tegoroczna zdobywczyni Diamentowego Klapsa Filmowego powiedziała wzruszona:
"Mój ośmioletni synek zapytał, dokąd się wybieram wieczorem" - opowiadała. "Zadowolona odpowiedziałam, że jadę do Sopotu, bo mam tam dostać nagrodę - Diamentowego Klapsa. Po tej odpowiedzi usłyszałam: Mamo, dostajesz klapsa i się cieszysz?" - relacjonowała rozmowę.
"Tak, cieszę się bardzo" - mówiła z uśmiechem laureatka. "Dziękuję organizatorom i Państwu na widowni. Wiem, że bez Was nie byłoby tej nagrody i nie byłoby mnie zawodowo" - podsumowała aktorka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Agnieszka Dygant dołączyła do fantastycznego grona laureatów z poprzednich edycji. Wśród posiadaczy Diamentowego Klapsa Filmowego znaleźli się m.in.: Agnieszka Grochowska, Anna Przybylska, Alicja Bachleda-Curuś, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Artur Żmijewski.

die5rty

"Cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć Visa Kino Letnie. Ta idealnie wpisująca się w wakacyjną atmosferę polskich kurortów inicjatywa z pewnością będzie atrakcyjna nie tylko dla ich mieszkańców, ale również dla licznie przybywających turystów. Widzom Visa Kina Letniego umożliwiamy skorzystanie z atrakcyjnych promocji – dzięki szybkim, wygodnym i bezpiecznym płatnościom z Visa mogą oni otrzymać zniżki m.in. w sopockiej kawiarni festiwalowej Koło Molo" – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. "Visa ma również zaszczyt patronować Sopockiemu Festiwalowi Finansowemu, w ramach którego uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych nakręcili filmy pokazujące wizję płatności w świecie bez gotówki. Kilka filmów wyróżnionych w tym konkursie będzie można zobaczyć w Visa Kinie Letnim".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

die5rty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
die5rty