WP

Agnieszka Dygant laureatką nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek profesjonalną produkcję bez filmowego klapsa. To on wyznacza rytm poszczególnych ujęć. Temu niezbędnikowi w świecie filmu nadaliśmy specjalną rangę. Diamentowy Klaps Filmowy to wyjątkowa nagroda najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018. Wczoraj do grona wyróżnionych dołączyła Agnieszka Dygant.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laureatką Diamentowego Klapsa Filmowego została Agnieszka Dygant.
Laureatką Diamentowego Klapsa Filmowego została Agnieszka Dygant. (Materiały prasowe)
WP

Jak co roku oficjalna gala otwarcia festiwalu w Sopocie była połączona z docenieniem tych, którzy poprzez filmy na stałe zapisują się w pamięci widzów. Wybór "Listów do M2", które zostały zaprezentowane na wieczornym pokazie, nie był przypadkowy. Na wielkim ekranie mogliśmy śledzić losy Kariny Lisieckiej, w którą z właściwym sobie wdziękiem wcieliła się Agnieszka Dygant – tegoroczna laureatka nagrody.

Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie. W minionym roku nagrodę odebrał Maciej Stuhr. Dziękując jurorom za to wyróżnienie, zauważył, że jedną z najtrudniejszych i najbardziej niedocenianych sztuk jest sztuka rozśmieszania ludzi. Visa Kino Letnie konsekwentnie stawia na uśmiech i bezpretensjonalność. Podczas jedenastej odsłony festiwalu doceniono aktorkę, która od lat zaraża pozytywną energią. Jej znaki charakterystyczne to dystans do siebie, żywiołowy temperament i bezpośredniość w kontakcie z widzami. Te cechy od lat zapewniają jej sympatię publiczności. Aktorka przez lata związana z telewizyjnymi produkcjami ("Prawo Agaty", "Fala zbrodni", "Na dobre i na złe") ostatnio coraz częściej pojawia się na wielkim ekranie. Niedawno wystąpiła w "Listach do M3" w reżyserii Tomasza Koneckiego, a także w produkcjach, pod którymi podpisał się Patryk Vega. To aktorka, która potrafi być filmowym kameleonem. Z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy widzów.

Widownię zebraną na sopockim Molo, przywitała prowadząca Galę w Sopocie – zjawiskowa Patricia Kazadi. Nazwisko tegorocznej laureatki padło z ust Adriana Kurowskiego – dyrektora Visa w Polsce. Nagrodę Agnieszce Dygant wręczył zdobywca pierwszego historycznego Diamentowego Klapsa Filmowego Borys Szyc, nagrodzony w 2011 roku. Aktor, który wrócił niedawno z festiwalu w Cannes, tym razem przechadzał się po czerwonym dywanie na sopockim Molo. Odbierając festiwalowe wyróżnienie, tegoroczna zdobywczyni Diamentowego Klapsa Filmowego powiedziała wzruszona:
"Mój ośmioletni synek zapytał, dokąd się wybieram wieczorem" - opowiadała. "Zadowolona odpowiedziałam, że jadę do Sopotu, bo mam tam dostać nagrodę - Diamentowego Klapsa. Po tej odpowiedzi usłyszałam: Mamo, dostajesz klapsa i się cieszysz?" - relacjonowała rozmowę.
"Tak, cieszę się bardzo" - mówiła z uśmiechem laureatka. "Dziękuję organizatorom i Państwu na widowni. Wiem, że bez Was nie byłoby tej nagrody i nie byłoby mnie zawodowo" - podsumowała aktorka.

WP
Materiały prasowe
Podziel się

Agnieszka Dygant dołączyła do fantastycznego grona laureatów z poprzednich edycji. Wśród posiadaczy Diamentowego Klapsa Filmowego znaleźli się m.in.: Agnieszka Grochowska, Anna Przybylska, Alicja Bachleda-Curuś, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Artur Żmijewski.

"Cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć Visa Kino Letnie. Ta idealnie wpisująca się w wakacyjną atmosferę polskich kurortów inicjatywa z pewnością będzie atrakcyjna nie tylko dla ich mieszkańców, ale również dla licznie przybywających turystów. Widzom Visa Kina Letniego umożliwiamy skorzystanie z atrakcyjnych promocji – dzięki szybkim, wygodnym i bezpiecznym płatnościom z Visa mogą oni otrzymać zniżki m.in. w sopockiej kawiarni festiwalowej Koło Molo" – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. "Visa ma również zaszczyt patronować Sopockiemu Festiwalowi Finansowemu, w ramach którego uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych nakręcili filmy pokazujące wizję płatności w świecie bez gotówki. Kilka filmów wyróżnionych w tym konkursie będzie można zobaczyć w Visa Kinie Letnim".

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP