Trwa ładowanie...
agnieszka holland
06-07-2015 14:14

Agnieszka Holland zakończyła pierwszy etap zdjęć do filmu ''Pokot'' [ZDJĘCIA]

Agnieszka Holland zakończyła pierwszy etap zdjęć do filmu ''Pokot'' [ZDJĘCIA]Źródło: Robert Pałka / SF TOR
d1usbvg
d1usbvg

„Każdy film jest zupełnie nowym, pełnym niepewności, wyzwaniem” – powiedziała Agnieszka Holland po zakończeniu pierwszego etapu zdjęć do najnowszej produkcji Studia Filmowego TOR pt. „Pokot”.

„Ten szczególnie, bo odbiega od oswojonej już przeze mnie formy realistycznego, psychologicznego dramatu. Tutaj gatunek jest znacznie bardziej płynny i logika narracji, nie ma takiej, łatwiejszej dla mnie, kauzalności”– dodała.

Agnieszka Holland i Johannes Rexin (niemiecki koproducent filmu), fot. Robert Pałka / SF TOR

d1usbvg

Prace na planie ekranizacji powieści Olgi Tokarczuk zostały podzielone na trzy etapy – letni, jesienny i zimowy. Koprodukcja polsko-czesko-szwedzko-niemiecka, w reżyserii Agnieszki Holland, będzie powstawała między innymi w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie.

Agnieszka Holland, fot. Robert Pałka / SF TOR

Historia kryminalna osadzona w odrealnionym świecie wykreowanym w powieści Olgi Tokarczuk, na ekranie, będzie operowała językiem filmowym znanym widzom chociażby z obrazów Wesa Andersona i braci Coen.

Agnieszka Holland i Jolanta Dylewska (autorka zdjęć), fot. Robert Pałka / SF TOR

d1usbvg

„Tłumaczenie rzeczywistości na język filmu (tym bardziej metaforyczny) jest związane z kompromisem i frustracją. Widać o ile prężniejszy jest język literatury. Zależy nam, żeby wykorzystać rzeczywistość Kotliny Kłodzkiej do zbudowania świata – magicznego w pewnym stopniu – naszej bohaterki Duszejko. A ściślej – Kotlina w idealnym założeniu też ma się stać ważną bohaterką filmu.” – powiedziała reżyser.

Agnieszka Mandat (Duszejko), fot. Robert Pałka / SF TOR

d1usbvg

W filmie zagrają między innymi: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot i Katarzyna Herman.

Agnieszka Holland, Jakub Gierszał (Dyzio), Hubert Koprowicz (II reżyser), fot. Robert Pałka / SF TOR

Obecnie trwają przygotowania do kolejnego etapu zdjęć, który rozpocznie się na przełomie października i listopada.

Agnieszka Mandat (Duszejko), Miroslav Krobot (Boros), Janusz Kaleja (charakteryzacja), fot. Robert Pałka / SF TOR

„Warunki będą trudniejsze jesienią i w zimie, ale mam nadzieje, że będziemy już wtedy więcej wiedzieć o formie, więc fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej” – podsumowała Agnieszka Holland.

d1usbvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1usbvg