Trwa ładowanie...
d1ure34

Anna Wendzikowska

Najnowsze informacje
3.5
(457 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Show (2003) (Monika)

Nienasycenie (2003) (Eliza)

Paranoia (2014) (siostra)

Bangistan (2015) (strażniczka graniczna na lotnisku)

Oz: Wielki i Potężny (2013) (May)

Serce na dłoni (2008) (Ania)

Poza zasięgiem (2004) (Soraya)

Londyńczycy () (hostessa)

Klan () (Kaja)

Seriale:

Dziki (Kasia)

Klinika samotnych serc (Kaja)

Oficer (prostytutka )

Plebania (Kasia)

Londyńczycy (hostessa)

Pierwsza miłość (recepcjonistka)

Kryminalni (hostessa w odc. 13 i Monika w odc. 76)

Lokatorzy (Wioletta)

Klan (Kaja)

M jak miłość (Monika)

Programy:
d1ure34
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Anna Wendzikowska to polska dziennikarka, prezenterka i aktorka. Rozpoznawalność przyniosła jej rola korespondentki w paśmie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiada o wydarzeniach ze świata gwiazd Hollywood. Brała też udział w programach rozrywkowych oraz działała jako aktorka. Pojawiła się między innymi w takich produkcjach jak "Nienasycenie", "Show", "Kryminalni", "Serce na dłoni", "Klan", "M jak miłość" czy "Prawdziwe zbrodnie".

Anna Wendzikowska - życiorys

Anna Wendzikowska urodziła się 7 września 1981 roku w Warszawie. Dziennikarka już od młodości wykazywała zainteresowanie aktorstwem i występami na scenie. Jako nastolatka została absolwentką Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, także ukończyła studia z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom otrzymała jednak dopiero, gdy dokończyła naukę w Londynie. Dodatkowo Anna Wendzikowska studiowała w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, co przydało jej się w rozwijaniu przyszłej kariery zawodowej.

Anna Wendzikowska - filmy i seriale

Debiutem Anny Wendzikowskiej na szklanym ekranie był występ w serialu komediowym "Lokatorzy", który miał miejsce w 2001 roku. Rok później dziennikarka pojawiła się w filmie "Nienasycenie" w roli Elizy i był to jej debiut w produkcji filmowej. W kolejnych latach pojawiła się w takich obrazach jak "Show", "Dziki", "Oficer", "Poza zasięgiem", "Kryminalni" i "Pierwsza miłość". Z roku na rok role Anny Wendzikowskiej stawały się coraz bardziej wymagające, a swój czas dzieliła zarówno na karierę aktorską, jak i działalność jako dziennikarka i influencerka.

W 2005 roku Anna Wendzikowska zagrała w serialu "Klinika samotnych serc", a także pojawiła się w filmach "Serce na dłoni" i "Cold Kenya". Następnie otrzymała role w kilku polsko-amerykańskich produkcjach, między innymi "The Final Wait", "The Bill" i "Coming Up". W 2008 roku Anna Wendzikowska wcieliła się w jedną z postaci w popularnej telenoweli "Klan". Podobnie stało się trzy lata później, kiedy dziennikarka pracowała na planie innego serialu telewizyjnego, "M jak miłość". W drugim z przypadków jej wątek okazał się jednak dłuższy, a postać Moniki Ochman pojawiała się w nim w latach 2011-2017. Anna Wendzikowska wystąpiła też w serialu "Londyńczycy" i filmach "Paranoja", "Bangistan" i "Prawdziwe zbrodnie".

Anna Wendzikowska - aktywności w mediach

W czasie aktywności aktorskich Anna Wendzikowska dała się też poznać widzom również jako dziennikarka, współpracując między innymi z pasmem śniadaniowym telewizji TVN – "Dzień Dobry TVN". Na planie produkcji miała okazję pracować nad wywiadami z gwiazdami Hollywood i nowinkamimi ze świata kina. Wendzikowska miała okazję przeprowadzać rozmowy z takimi osobistościami świata show biznesu jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Hugh Grant, Julia Roberts czy Jennifer Aniston.

Dziennikarka była też prowadzącą programu "PytAnia o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic", który pojawił się na antenie stacji TVN Fabuła. Oprócz tego w 2011 roku Anna Wendzikowska pojawiła się w "Tańcu z Gwiazdami", gdzie w parze z Michałem Stukanem zajęła 10. miejsce. Swego czasu głośno było też o występie Anny Wendzikowskiej w "Ugotowanych", który odbił się szerokim echem w sieci. Dziennikarka wzięła udział w odcinku z Maciejem Zieniem, Stefano Terrazzino i Małgorzatą Potocką.

Anna Wendzikowska - życie prywatne

Anna Wendzikowska urodziła się w Warszawie, jednak w późniejszym życiu mieszkała także w Londynie. Dziennikarka po raz pierwszy wyszła za mąż w 2007 roku, a jej wybrankiem był Christopher Combe. Para poznała się w Londynie. Ich związek zakończył się w 2010 roku, a cztery lata później ujawniła, że spotyka się z Patrykiem Ignaczakiem z zespołu muzycznego Audiofeels.

W styczniu 2015 roku Anna Wendzikowska i Patryk Ignaczak doczekali się narodzin córki, Kornelii. Po ich rozstaniu dziennikarka spotykała się z Janem Bazylem, któremu urodziła drugą córkę, Antonię. Anna Wendzikowska i Jan Bazyl rozstali się kilka miesięcy później, jednak wkrótce do siebie wrócili.

Anna Wendzikowska i Malwina Wędzikowska

W mediach swego czasu dużo mówiło się o pokrewieństwie pomiędzy Anną Wendzikowską a Malwiną Wędzikowską, stylistką i prezenterką. Spekulowano nawet, że Anna Wendzikowska i Malwina Wędzikowska są siostrami, jednak w rzeczywistości są kuzynkami. Ich dziadkowie byli braćmi, a różnica w pisowni ich nazwisk wynika z błędu w dokumencie dziadka Anny, który został omyłkowo podpisany jako Wendzikowski.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ure34
d1ure34
d1ure34