Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
tofifest
oprac. Łukasz Knap
31-08-2017 18:53

Antybohater" tematem wiodącym Tofifest 2017

Zaczynamy odliczanie do 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest i ujawniamy tegoroczne zjawisko jakim jest jedna z najbardziej intrygujących postaci w kinie światowym - antybohater.

Antybohater" tematem wiodącym Tofifest 2017Źródło: Materiały prasowe
d2t0ms6
d2t0ms6

Wszyscy kochamy Don Vita Corleone z "Ojca Chrzestnego" Francisa Forda CoppoliForda Coppoli, Travisa Bickle'a z filmu "Taksówkarz" Martina Scorsese, Leona z filmu Luca Bessona "Leon. zawodowiec" czy polskiego Adasia Miauczyńskiego z filmów Marka Koterskiego.

Wśród postaci serialowych z sympatią odnosimy się do Tony'ego Soprano z "Rodziny Soprano" czy łobuzy z "Peaky Blinders". To są nasi tegoroczni antybohaterowie, nasze nieodgadnione zjawisko filmowe, które będziemy odkrywali dla widzów Festiwalu.

Pomiędzy dobrem a złem

Filmowych bohaterów przywykło się dzielić na dobrych i złych, tymczasem światowa kinematografia obfituje w postaci uciekające tej prostej kategoryzacji właśnie takie jak Travis Bickle czy Don Vito.

To bohaterowie, których lubimy mimo tego, że ich działania bywają nie całkiem racjonalnie, moralnie wątpliwe, niejednoznaczne w odbiorze, odstające od norm etycznych i nieprzewidywalne.

Jednak w pewien hipnotyczny sposób to właśnie te postaci nas fascynują, to je lubimy oglądać, z nimi się identyfikujemy i im kibicujemy. To postaci, które znajdują się niejako "pomiędzy" światem dobra i zła - Antybohaterowie.

d2t0ms6

Podróż w nieznane

Odkrywaniu postaci Antybohatera podczas 15.MFF Tofifest towarzyszyć będą zarówno pokazy filmowe, spotkania panelowe i niekończące się, pasjonujące rozmowy, próbujące zdefiniować to niepokorne zjawisko.

Festiwal przygotowuje również specjalną limitowaną serię koszulek z "Taksówkarzem" (Robert De Niro jako Travis Bickle), które będzie można wygrać w konkursach na naszym oficjalnym fanpage'u na Facebooku.

Niepokorny 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbędzie się w Toruniu w dniach 21-29 października 2017. Pełna, bieżąca informacja na stronie www.tofifest.pl.

15.MFF Tofifest odbędzie się w Toruniu w dn. 21 - 29 października 2017 r.
Nowy film Martina Scorsese nie trafi do kin. Zobacz odcinek #dziejesiewkulturze
d2t0ms6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t0ms6