Trwa ładowanie...

''Arktyka 3D'': Podróż na szczyty świata z Danutą Stenką

Share
''Arktyka 3D'': Podróż na szczyty świata z Danutą Stenką
Źródło: Warner Bros. Entertainment Inc.
dn9e760

Od 12 października wielbiciele niezapomnianych widoków na gigantycznych ekranach kin IMAX będą mogli oglądać film *"Arktyka 3D". W podróży tej towarzyszyć im będzie Danuta Stenka.*

Twórcy obrazu - dzięki wykorzystaniu technologii 3D - zabierają widzów w niezwykłą podróż na szczyty świata, które do tej pory widziało niewielu. Bohaterką opowieści jest niedźwiedzica polarna, która opiekuje się dwojgiem siedmiomiesięcznych misiów. Przemierzając arktyczną pustynię, niedźwiedzia rodzina toczy walkę o przetrwanie w mroźnym środowisku, wśród topniejącego lodu, ogromnych lodowców, zjawiskowych wodospadów i majestatycznych ośnieżonych szczytów.

Reżyserem filmu jest dwukrotnie nominowany do Oscara Greg MacGillivray ("The Living Sea", "Dolphins"), natomiast ścieżkę dźwiękową skomponował Steve Wood. W polskiej wersji językowej głosu użyczyła Danuta Stenka.

dn9e760

- Podczas 45 lat produkcji filmów, z których wiele było o oceanach lub odległych obszarach, nadal byłem nieprzygotowany na to, co znalazłem na dalekiej Północy. Wszystko istnieje tu na wielką skalę, a niebo wydaje się rozciągać w nieskończoność. Piękno i czysta wspaniałość samo w sobie jest nieodpartym tematem, jednak możliwość kręcenia filmu kamerami IMAX dało nam okazję do stworzenia spektakularnych ujęć w sposób, który nigdy dotąd nie był widziany - mówi Greg MacGillivray.

Film "Arktyka 3D" będzie można oglądać w kinach IMAX w całej Polsce.

dn9e760

Podziel się opinią

Share
dn9e760
dn9e760