Trwa ładowanie...
attenberg
31-10-2011 09:48

''Attenberg'' - specjalny pokaz filmu nominowanego do nagrody LUX

''Attenberg'' - specjalny pokaz filmu nominowanego do nagrody LUXŹródło: Gutek Film
d32lae4
d32lae4

GUTEK FILM i kino Muranów serdecznie zapraszają na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej LUX Parlamentu Europejskiego. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy będące finalistami tegorocznej edycji Nagrody Filmowej LUX. Jeden z nich już 16 listopada otrzyma główną nagrodę Parlamentu Europejskiego dla najlepszego europejskiego filmu 2011 roku.

Przegląd odbędzie się w weekend 4 – 6 listopada w warszawskim kinie Muranów. Jako pierwszy zostanie pokazany zwycięzca ostatniej edycji festiwalu MFF Nowe Horyzonty grecki film „Attenberg” (polska premiera 25 listopada). Zaraz po seansie zapraszamy państwa na dyskusję, w której udział wezmą:

Agnieszka Mrozik - koordynatorka podyplomowych Gender Studies na UW. Współpracowniczka Fundacji Feminoteka, Jakub Majmurek - filmoznawca i krytyk filmowy związany z Krytyką Polityczną oraz Piotr Majewski - socjolog i kulturoznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny

Wejściówki na seanse można odbierać już od dziś w kasie kina Muranów w godz. od 10.00 do 20.30 – liczba biletów jest ograniczona.

Szczegółowy program przeglądu:

piątek (4 listopada) godz. 19.00

Attenberg, reżyseria: Athina Rachel Tsangari, Grecja 2010, 95 min.

d32lae4

Po projekcji odbędzie się debata, na którą zaprasza dystrybutor filmu.

Zwycięzca ostatniej edycji MFF Nowe Horyzonty, zdobył także nagrodę w Wenecji dla najlepszej aktorki Ariane Labed oraz Srebrnego Aleksandra na festiwalu w Salonikach. Współproducentem i odtwórcą jednej z głównych ról w „Attenbergu” jest Giorgos Lanthimos, reżyser nagrodzonego w Cannes filmu "Kieł".

23-letnia Marina mieszka z ojcem w typowym fabrycznym miasteczku nad morzem. Ponieważ ludzie wydają jej się dziwni i odpychający, zawsze zachowuje dystans. Woli poznawać swoje otoczenie poprzez piosenki postpunkowego zespołu Suicide, przyrodnicze dokumenty Sir Davida Attenborough oraz bardzo osobliwe lekcje wychowania seksualnego, które otrzymuje od swojej jedynej przyjaciółki Belli.

sobota (5 listopada) godz. 18.00

Śniegi Kilimandżaro / Les neiges du Kilimanjaro, reżyseria: Robert Guédiguian, Francja 2011, 90 min.

Nowy film Roberta Guediguiana, mistrza francuskiego kina, twórcy wielokrotnie nagradzanych filmów Marius i Jaennette oraz La ville est tranquille.

d32lae4

Mimo utraty pracy, Michel żyje szczęśliwie z Marie-Claire. Są razem od ponad trzydziestu lat. Dzieci i wnuki sprawiają im dużo radości, otoczeni są bliskimi przyjaciółmi. Są dumni ze swoich przekonań politycznych i wartości moralnych.

Spokój zostaje zniszczony przez brutalny atak dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, którzy ich wiążą i zabierają pieniądze przeznaczone na wyprawę na Kilimandżaro. Szok potęguje odkrycie, że napaść zorganizował jeden z młodych współpracowników Michela, Christophe – zwolniony z pracy wraz z nim.

W pewnym momencie Michel i Marie-Claire odkrywają, że Christophe opiekuje się dwoma porzuconymi przez rodziców młodszymi braćmi.

d32lae4

niedziela (6 listopada) godz. 18.00

Play, reżyseria: Ruben Östlund, Szwecja / Francja / Dania 2011, 118 min.

Nowy film wielokrotnie nagradzanego szwedzkiego reżysera Rubena Ostlunda, miał swoją premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes w sekcji Director’s Fortnight. Film jest prostą opowieścią starającą się pokazać różne znaczenia angielskiego słowa play.

W latach 2006-2008 w Goteborgu grupa chłopców w wieku od 12 do 14 lat wzięła udział w 70 napadach, okradając inne dzieci. Złodzieje używali dopracowanego systemu zwanego „sztuczka na brata”, wymagającego odgrywania ról i używania gangsterskiej retoryki. Nie musieli uciekać się do używania przemocy czy gróźb.

d32lae4

Play oparto na prawdziwych przykładach zastraszania. Film w przenikliwy i dowcipny sposób wykorzystuje nasze uprzedzenia oraz oczekiwania, że to wszystko musi źle się skończyć.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d32lae4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32lae4