Trwa ładowanie...
Megafon.pl
boxoffice

"Bajecznie bogaci Azjaci" ciągle na szczycie. Sony ma nowego rekordzistę

Komedia romantyczna "Bajecznie bogaci Azjaci" drugi tydzień utrzymała się na pierwszej pozycji box office w USA. Góruje na podium nad hitami "Mission Impossible: Fallout" z Tomem Cruisem i "The Meg" Jasona Stathama.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Bajecznie bogaci Azjaci" ciągle na szczycie. Sony ma nowego rekordzistę
Źródło: Materiały prasowe
d45d9rp

Akcja filmu "Bajecznie bogaci Azjaci" rozgrywa się wśród zamożnych chińskich rodzin mieszkających w Singapurze. Niektórzy pieniądze odziedziczyli po przodkach, inni dopiero co się ich dorobili. Całość opisywana jest jako zderzenie "Diabeł ubiera się u Prady" z "Dumą i uprzedzeniem". Głównymi bohaterami są Rachel Chu, amerykańska profesor ekonomii z chińskimi korzeniami, oraz jej chłopak Nick Young. Problem w tym, że Nick zapomniał wspomnieć Rachel o tym, że jest dziedzicem olbrzymiej fortuny i w Singapurze uchodzi za najgorętszą partię. Wszystko wychodzi na jaw, gdy para zjawia się tam z okazji ślubu przyjaciela Nicka. W rolach głównych występują Constance Wu, Henry Golding, Gemma Chan, Lisa Lu, Awkwafina, Ken Jeong oraz Michelle Yeoh. Produkcja przyniosła w weekend 22 mln dol dochodu i ma już na koncie 111 mln dol. W polskich kinach możemy go oglądać od 31 sierpnia.

Jedyna nowość tego weekendu to obraz "Operation Finale" o schwytaniu Adolfa Eichmanna. Akcja opartego na prawdziwych wydarzeniach dramatu rozgrywa się po II wojnie światowej. Film opowiada o grupie izraelskich szpiegów, którzy próbują schwytać przebywającego w Argentynie nazistowskiego generała, Adolfa Eichmanna, by przed sądem odpowiedział za zbrodnie wojenne. W zbrodniarza wciela się Ben Kingsley. Nick Kroll i Mélanie Laurent znaleźli się w gronie aktorów grających agentów Mossadu. Oscar Isaac gra ich przywódcę - Petera Malkina, Laurent występuje jako jedyna kobieta w zespole - Hanna. Kroll gra Rossiego - pomysłodawcę akcji. Za kamerą stanął Chris Weitz. Produkcja przyniosła w trzy dni 6 mln dol. zysku.

Oto top 10:

  1. "Bajecznie bogaci Azjaci" - 22 mln dolarów
  2. "The Meg" - 10,5 mln dolarów
  3. "Mission: Impossible - Fallout" - 7 mln dolarów
  4. "Operation Finale" - 6 mln dolarów
  5. "Searching" - 5,7 mln dolarów
  6. "Krzysiu, gdzie jesteś?" - 5 mln dolarów
  7. "Alfa" - 4,5 mln dolarów
  8. "Rozpruci na śmierć" - 4,4 mln dolarów
  9. "BlacKkKlansman" - 4,1 mln dolarów
  10. "Mile 22" - 3,6 mln dolarów
d45d9rp

Warto również wspomnieć o filmie z miejsca 12, czyli "Hotelu Transylwania 3". Animacja zarobiła już na świecie 476 mln dol. i stała się w ten sposób najbardziej dochodowa wśród produkcji firmy Sony. Wcześniej najlepsza była poprzednia część z dochodem 474 mln dol. Wszystkie trzy części zarobiły na świecie 1,3 mld dol. "Hotel Transylwania 3" pojawi się w polskich kinach 12 października.

Obejrzyj: "Wszyscy jesteśmy źle wychowani". Zobacz zwiastun filmu "7 uczuć"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d45d9rp

Podziel się opinią

Share
d45d9rp
d45d9rp