WP

Bernard Krawczyk nie żyje. Aktor znany z ról w filmach Kazimierza Kutza

Nie żyje Bernard Krawczyk, aktor znany z ról w filmach "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" Kazimierza Kutza. Miał 87 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernard Krawczyk
Bernard Krawczyk (East News, Fot: Łukasz Kalinowski)
WP

Urodził się 20 maja 1931 roku. Ukończył Studium Dramatyczne przy Teatrze Śląskim. Na całe życie związał się z tą instytucją. Przez pewien czas występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Za swoją działalność teatralną otrzymał 4 Złote i 2 Srebrne Maski.

Bernard Krawczyk w filmie "Ptaki, ptakom..." East News
Podziel się

Ale największą sławę przyniosły mu role filmowe. Najpopularniejsze z nich to "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" z trylogii śląskiej Kazimierza Kutza. W latach 80. grał w serialu telewizyjnym "Blisko, coraz bliżej". Często występował też w teatrze telewizji.

WP

Bernard Krawczyk do końca życia był aktywny zawodowo. W ubiegłym roku w rozmowie z Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, na którego deskach często gościł, powiedział: - Nadal gram i będę grał, choć żona się śmieje i mówi mi „kaj Ty zaś lotosz?”. 65 lat na scenie zobowiązuje, nie jest tak łatwo przerwać i póki są widzowie i propozycje ról, nie ma takiego powodu.

A widzowie byli – Krawczyk był jednym z ulubionych aktorów publiczności Teatru Śląskiego.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP