Trwa ładowanie...

Bernard Krawczyk nie żyje. Aktor znany z ról w filmach Kazimierza Kutza

Nie żyje Bernard Krawczyk, aktor znany z ról w filmach "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" Kazimierza Kutza. Miał 87 lat.

Bernard Krawczyk nie żyje. Aktor znany z ról w filmach Kazimierza KutzaŹródło: East News, fot: Łukasz Kalinowski
d1zsf4s
d1zsf4s

Urodził się 20 maja 1931 roku. Ukończył Studium Dramatyczne przy Teatrze Śląskim. Na całe życie związał się z tą instytucją. Przez pewien czas występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Za swoją działalność teatralną otrzymał 4 Złote i 2 Srebrne Maski.

Bernard Krawczyk w filmie "Ptaki, ptakom..." East News
Bernard Krawczyk w filmie "Ptaki, ptakom..." Źródło: East News, fot: INPLUS-PHOTO

Ale największą sławę przyniosły mu role filmowe. Najpopularniejsze z nich to "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" z trylogii śląskiej Kazimierza Kutza. W latach 80. grał w serialu telewizyjnym "Blisko, coraz bliżej". Często występował też w teatrze telewizji.

Bernard Krawczyk do końca życia był aktywny zawodowo. W ubiegłym roku w rozmowie z Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, na którego deskach często gościł, powiedział: - Nadal gram i będę grał, choć żona się śmieje i mówi mi „kaj Ty zaś lotosz?”. 65 lat na scenie zobowiązuje, nie jest tak łatwo przerwać i póki są widzowie i propozycje ról, nie ma takiego powodu.

A widzowie byli – Krawczyk był jednym z ulubionych aktorów publiczności Teatru Śląskiego.

d1zsf4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zsf4s