Trwa ładowanie...
d2jw3hk
Aktualności

"Bogowie": Przedpremierowo już dziś w Kocham Kino w Multikinie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bogowie": Przedpremierowo już dziś w Kocham Kino w Multikinie
(Multikino)
d2jw3hk

Już dziś tj. 8 października w Multikinie Ursynów w ramach Kocham Kino odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu *"Bogowie" z udziałem Łukasza Palkowskiego, reżysera filmu, prof. Andrzeja Bochenka, współpracownika prof. Zbigniewa Religi oraz aktorów: Magdaleny Czerwińskiej i Szymona Warszawskiego. Po seansie Grażyna Torbicka prowadzi spotkanie z zaproszonymi gośćmi oraz publicznością.*

Religę poznajemy w Warszawie. Jest tzw. młodym gniewnym, który po powrocie ze Stanów Zjednoczonych prze do przodu, budząc niechęć konserwatywnej frakcji kardiologów – pracujących rutynowo, obawiających się zmian, a nawet zabobonnych. W filmie obserwujemy jego drogę do pierwszego w Polsce przeszczepu serce i powiedzieć, że nie była to droga usłana różami jest przesadnym eufemizmem.

Łukaszowi Palkowskiemu („Rezerwat”, „39 i pół”) udało się pokazać barwną postać na tle dziejowych przemian, zaś sama historia człowieka, self-made mana pełną gębą, jest poruszająca, trzymająca w napięciu oraz jak na polskie warunki wspaniale opowiedziana.

d2jw3hk

Film zdobył najważniejsze nagrody: Złote Lwy, na wrześniowym Festiwalu w Gdyni – m. in. za główną rolę Tomasza Kota, dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej, producenta magazynu i cyklu filmowego „Kocham Kino” oraz Multikina.

Kocham Kino w Multikinie: Bogowie, reż. Łukasz Palkowski Polska 2014, 112’

Projekcja filmu odbędzie się w 2 terminach:

8.10.2014 (środa) , godz. 19:00, Multikino Ursynów w Warszawie.
Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej z twórcami filmu i publicznością.

9.10.2013 (czwartek), godz. 19:00, wybrane kina sieci Multikino:
Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Ceny biletów:
Normalny (Warszawa): 24 zł,
Normalny (poza Warszawą): 21 zł,
Ulgowy (Warszawa): 19 zł,
Ulgowy (poza Warszawą): 17 zł

d2jw3hk

Podziel się opinią

Share

d2jw3hk

d2jw3hk