Trwa ładowanie...
amitabh bachchan

Bollywódzki bóg będzie promować Kraków w Indiach

Share
Bollywódzki bóg będzie promować Kraków w Indiach
Źródło: PAP
d40tet2

Gwiazdor indyjskiego kina *Amitabh Bachchan będzie wspierać Kraków w pozyskiwaniu bollywoodzkich produkcji filmowych. W poniedziałek aktor otrzymał z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego klucz do bram miasta.*

Pod koniec zeszłego roku podobny klucz otrzymała polska aktorka pracująca w Hollywood Alicja Bachleda-Curuś, która ma promować swój rodzinny Kraków wśród amerykańskich producentów filmowych.

Jak mówił prezydent Majchrowski, miasto od dłuższego czasu stara się promować poprzez udostępnianie swoich plenerów do produkcji filmowych. Kręcone były tu polskie filmy i seriale a w ostatnim czasie Kraków stał się planem filmowym dla hinduskiego filmu akcji "Banita" ("Mujjahir").

d40tet2

Amitabh Bachchan uważany jest za najbardziej znanego aktora na świecie, chcemy w ten sposób nawiązać szeroką współpracę z Bollywood - podkreślił prezydent Majchrowski.

Dodał, że hinduski aktor i producent jest skłonny w niedługim czasie nakręcić w Krakowie swój nowy film.

Aktor, dziękując za wyróżnienie powiedział, że jest to dla niego wyjątkowe wydarzenie, o którym będzie pamiętał do końca życia.

(fot. PAP)

d40tet2

To moja pierwsza wizyta w Krakowie, ale już wiem, że nie ostatnia - zadeklarował Bachchan, który w Krakowie przebywa na zaproszenie trwającego tam festiwalu kina niezależnego Off Plus Camera.

Dodał, że wraca do Indii z niesamowitymi wrażeniami, z głową pełną pomysłów, o których będzie rozmawiał z własnym środowiskiem filmowym. Będę zachęcał filmowców z Indii do kręcenia filmów w Krakowie - zaznaczył gwiazdor.

W poniedziałek aktor zwiedził studia filmowe Alvernia Studios w Alwerni pod Krakowem oraz wykonał odcisk swojej dłoni na płycie, która zostanie wmurowana w Krakowskiej Alei Gwiazd na Bulwarach Wiślanych.

We wtorek Bachchan spotka się m.in. ze krakowskimi studentami w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wystąpi w roli recytatora prezentując wiersze swojego ojca Harivansha Rai Bachchana.

d40tet2

Amitabh Bachchan jest żywą legendą Bollywood, wystąpił w ponad 150 produkcjach. W 1999 roku w plebiscycie BBC głosami internautów został wybrany najpopularniejszym aktorem millenium.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d40tet2

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

d40tet2

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d40tet2

Podziel się opinią

Share
d40tet2
d40tet2