Trwa ładowanie...
box office
16-11-2009 03:33

Box Office: Amerykanie zafascynowani "2012"

Share
Box Office: Amerykanie zafascynowani "2012"
d2wibjc

Film "2012" Rolanda Emmericha został nowym liderem amerykańskiego box office.

Obraz z Johnem Cusackiem w roli głównej przedstawia losy ofiar globalnego kataklizmu, desperacko walczących o przetrwanie. W filmie wystąpili także Thandie Newton i Woody Harrelson. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez weekend 65 milionów dolarów.

Pomysł na film 2012 przyszedł do głowy scenarzyście, producentowi i kompozytorowi Haraldowi Klosererowi, który od dawna pracował z Rolandem Emmerichem jako współautor scenariuszy. „Każda cywilizacja na Ziemi posiada swoje mity związane z wszechogarniającym kataklizmem”, mówi Kloser. „Sprawy zaczynają nagle przybierać zły obrót, społeczeństwo coraz mniej wytwarza, a planeta zaczyna na nowo swój bieg. I tylko niektórzy z nas otrzymują drugą szansę na to, aby zapoczątkować nową kulturę, nowe społeczeństwo, nową cywilizację.”

d2wibjc

**

Drugą i ostatnią nowością tego tygodnia jest dramat "Precious: Based on the Novel Push by Sapphire" w reżyserii Lee Danielsa. Film przedstawia historię nastolatki z Harlemu, otyłej analfabetki oczekującej narodzin drugiego dziecka. W rolach głównych wystąpiły Gabourey 'Gabby' Sidibe, Paula Patton, Mariah Carey oraz Sherri Shepherd. Obraz uplasował się na czwartej pozycji box office z sumą sześciu milionów dolarów na koncie.

d2wibjc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wibjc
d2wibjc