Trwa ładowanie...

Box Office: Wiosenny kryzys w polskich kinach?

Share
Box Office: Wiosenny kryzys w polskich kinach?
Źródło: UIP/ fot. "Wróg u bram"
d2j54n0

Z frekwencją w polskich kinach już dawno nie było tak słabo. Najwyraźniej coraz bardziej odczuwalna wiosna sprawiła, że potencjalni widzowie, wybrali w ten weekend inne zajęcia niż oglądanie filmów. Ucierpiały na tym dwie doskonałe premiery: "Gran Torino" i "Miasto ślepców", które w ogóle nie zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych filmów weekendu. Wiosenny kryzys nie dotknął jedynie box office’owych "starych wyjadaczy".

TOP 10 POLSKIEGO BOX OFFICETOP 10 POLSKIEGO BOX OFFICE

W miniony weekend do polskich kin zawitało 333 658 widzów. To najniższa frekwencja w tym roku. Dwa pierwsze miejsca listy najchętniej oglądanych filmów wciąż zajmują kolejno "Kochaj i tańcz" (cztery tygodnie na ekranach) oraz "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (pięć tygodni na ekranach). Obie produkcje przekroczyły magiczną barierę miliona widzów. Całkiem nieźle radzi sobie również "Slumdog. Milioner z ulicy", który pomimo iż grany jest od pięciu tygodni, wciąż utrzymuje się na liście.

d2j54n0

Z sześciu premier, tylko trzy zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki. Najwyżej z nich, na trzecim miejscu, uplasował się thriller "Zapowiedź", w którym główną rolę gra Nicolas Cage.

"Zapowiedź" to dynamiczny thriller science-fiction, w którym pewien naukowiec rozszyfrowuje zagadkę katastrofy, zagrażającej naszej cywilizacji.

Oczko niżej, na pozycji czwartej, znalazła się animacja dla nieco starszych dzieci "Dzielny Despero". Bajkę obejrzało 37 803 widzów.

Głównym bohaterem jest Despero, mała myszka z wielkimi uszami, która wraz z rodziną mieszka we wspaniałym zamku. Jest niezwykłą myszką, uwielbia muzykę, czyta książki, zakochuje się w księżniczce…

d2j54n0

Ostatnia nowość na liście to "The International" w reżyserii Toma Tykwera z Clivem Owenem i Naomi Watts w rolach głównych. Pełen napięcia thriller zobaczyło zaledwie 17 937 osób. Film uplasował się na miejscu szóstym.

Bohaterami "The International" są agent Interpolu Louis Salinger (Clive Owen)
oraz asystentka prokuratora generalnego Eleanor Whitman (Naomi Watts). Oboje za wszelką cenę pragną doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości władze jednego z najpotężniejszych banków świata.

d2j54n0

Podziel się opinią

Share
d2j54n0
d2j54n0