Trwa ładowanie...
d39ein5
Materiał Partnera
Aktualności

"Boże Ciało": Polski kandydat do Oscara już na DVD

Obsypany nagrodami na festiwalu filmowym w Gdyni 2019 (w tym za najlepszą reżyserię i scenariusz) polski kandydat do Oscara w reżyserii Jana Komasy, którego film w kinach zobaczyło blisko 1,5 miliona widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia
W roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia (Materiały prasowe)
d39ein5

"Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza i pełnić posługę kapłańską w małym miasteczku. Od początku metody ewangelizacji "fałszywego duchownego” budzą kontrowersje. A sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w miejscowości pojawia się jego dawny kolega z poprawczaka.

Zobacz wideo:

Film Jana Komasy to unikatowy projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

d39ein5

"Oszałamiający. Potężny. Zasłużenie nominowany do Oscara…” – Peter Debruge, Variety

"Boże ciało – to jest po prostu film doskonały pod każdym względem. Dzieło skończone, spójne, idealne. Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna - są doskonali. Oto polskie kino, a zrobione bez nadęcia, bez udawania, prawdziwe, mocne i co dzisiaj bardzo ważne- czytelne na całym świecie.” – Karolina Korwin-Piotrowska, natemat.pl

Zobacz też: Bartosz Bielenia gwiazdą filmu "Boże ciało": "W dzieciństwie chciałem zostać księdzem"

"Inteligentny i prowokujący film, który na przemian oczarowuje i niepokoi (…). (…) Całkowicie zasługuje na swoje miejsce na światowej scenie.” – Jennie Kermode, eyeforfilm.co.uk

d39ein5

Wydanie zawiera audiodeskrypcję oraz napisy polskie dla osób niesłyszących.

Film do kupienia TU

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d39ein5

Podziel się opinią

Share
d39ein5
d39ein5