Trwa ładowanie...
d4gvdrs

Bruce Willis w nowym "Życzeniu śmierci". Gwarantowany hit czy kolejny niepotrzebny remake?

W sieci pojawiły się zdjęcia Bruce'a Willisa z filmu "Życzenie śmierci", nowej wersji klasycznego amerykańskiego dramatu sensacyjnego. Czy ta przeróbka ma sens?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bruce Willis w nowym "Życzeniu śmierci". Gwarantowany hit czy kolejny niepotrzebny remake?
(Materiały prasowe)
d4gvdrs

Przypomnijmy, że produkcja jest remakiem przeboju "Życzenie śmierci" z 1974 roku (na podstawie książki Briana Garfielda z 1972). Bohaterem tamtego filmu był nowojorski architekt Paul Kersey (Charles Bronson), który jest świadkiem okrutnego gwałtu i mordu żony i córki. Widząc bezradność policji, zdesperowany mężczyzna postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.

W nowym filmie w głównego bohatera wciela się Bruce Willis. Tym razem mściciel nie będzie architektem, tylko chirurgiem. Jego żonę gra Elizabeth Shue, a córkę Camila Morrone. Tak, jak i w oryginale, punktem wyjścia będzie brutalny atak na kobiety, do którego dojdzie w ich domu. Zmianie ulegnie natomiast miejsce akcji: zamiast Nowego Jorku będzie to Chicago, gdzie w ostatnich latach doszło do wielu zabójstw.

Reżyserią zajął się Eli Roth. Scenariusz napisał Joe Carnahan. Roth przyznaje, że wśród jego inspiracji były m.in. takie produkcje, jak "Historia przemocy", "Wschodnie obietnice" i "Sicario" oraz "Bez przebaczenia".

d4gvdrs

Amerykańska premiera planowana jest na 22 listopada.

Kadr z "Życzenia śmierci" (1974)

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d4gvdrs

Podziel się opinią

Share
d4gvdrs
d4gvdrs