Trwa ładowanie...
charlie chaplin

''Cena sławy'' - kto ukradł trumnę z Chaplinem? Zwiastun filmu tylko u nas! [WIDEO]

Laureat Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżyser głośnych „Ludzi Boga” – Xavier Beauvois, wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina w ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach.

Share
''Cena sławy'' - kto ukradł trumnę z Chaplinem? Zwiastun filmu tylko u nas! [WIDEO]
Źródło: mat. dystrybutora
d4iw0r2

10 lipca do polskich kin wejdzie „Cena sławy”. To najnowszy film Xaviera Beauvois – twórcy głośnych „Ludzi Boga”, który opowiada prawdziwą historię kradzieży trumny z ciałem Charliego Chaplina. Prezentujemy polski zwiastun filmu „Cena sławy”.

W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami „Cenie sławy”, obok uznanych gwiazd światowego kina wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. „Cena sławy” znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

ZOBACZ ZWIASTUN!

25 grudnia 1977 roku, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w wieku 88 lat zmarł Charlie Chaplin – brytyjski aktor i reżyser, uznawany za najwybitniejszą i najbardziej rozpoznawalną z postaci światowego kina. Dwa dni później odbył się skromny pogrzeb w otoczeniu najbliższej rodziny. Po upływie dwóch miesięcy, pogrążona w żałobie rodzina doznała szoku. 1 marca 1978 roku grób Charliego Chaplina został rozkopany a trumna wraz z ciałem wykradziona przez anonimowych sprawców. Jak się później okazało, tego nietypowego przestępstwa dopuścili się dwaj imigranci: 24-letni Polak i 38-letni Bułgar. W zamian za oddanie ciała, mężczyźni zażądali wysokiego okupu od żony zmarłego. To właśnie ta prawdziwa historia stała się inspiracją dla reżysera, do nakręcenia filmu. W tej przewrotnej, pełnej ujmującego ciepła i humoru produkcji zobaczymy wybitne gwiazdy światowego kina. Wśród nich znalazł się Peter Coyote znanych z takich produkcji jak „ Erin Brockovich ” z Julią Roberts, „Patch Adams” z Robinem Williamsem, „Gorzkich godach” Romana Polańskiego, „Femme Fatale” Briana De Palmy czy wreszcie „E.T.” Stevena Spielberga. Na wielkim ekranie pojawi się również Chiara Mastroianni – córka Catherine Deneuve i Marcello Mastroianniego oraz Nadine Labaki – libańska reżyserka, scenarzystka i aktorka znana polskiej publiczności z filmu „Karmel”.

''Cena sławy'' - w kinach od 10 lipca!

d4iw0r2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iw0r2
d4iw0r2