Trwa ładowanie...
dsxhebs

Chcesz zobaczyć "Politykę" w dniu premiery? Lepiej pospiesz się z kupnem biletów

"Polityka" Patryka Vegi wchodzi do kin 4 września. Choć kina przygotowały mnóstwo seansów na ten dzień, bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Polityka" Patryka Vegi wejdzie do kin 4 września
"Polityka" Patryka Vegi wejdzie do kin 4 września (Materiały prasowe, Fot: Kino Świat)
dsxhebs

"Polityka" Patryka Vegi to jedna z najgorętszych premier filmowych tego roku. Reżyser umiejętnie podkręca zainteresowanie filmem, publikując pikantne fragmenty filmu lub opowiadając o tym, jak to władza próbuje zablokować jego nowe dzieło – a przynajmniej jego promocję.

W "Polityce" Vega wziął na warsztat temat, który jest kontrowersyjny – komentuje zachowania polskich polityków. Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność reżysera, którego filmy gromadzą ogromną publiczność oraz świetną promocję i intrygującą tematykę, w kinach spodziewać można się tłumów.

Warto jednak dodać, że wszystko, co dzieje się w filmie, choć nawiązuje do wydarzeń z polskiej sceny politycznej, jest tylko interpretacją twórcy, a nie odbiciem rzeczywistych sytuacji w skali jeden do jednego. Podobnie jest z bohaterami produkcji - aktorzy wystylizowani są tak, by przywodzić na myśl znanych nam polityków, ale ich zachowania zostały wyolbrzymione, a słowa wymyślone na potrzeby scenariusza.

dsxhebs

W dniu premiery, który wypada nietypowo, bo w środę, dystrybutor postanowił grać film praktycznie non stop. W Multikinie i Cinema City czeka na nas po 12-14 seansów jednego dnia. To oznacza, że film będzie pokazywany mniej więcej co godzinę w kilku różnych salach.

Zobacz także: "Polityka" Vegi. Grabowski i Stuhr śmieją się z przemówienia Kaczyńskiego

Choć liczba seansów jest ogromna, bilety na "Politykę" rozchodzą się w tempie ekspresowym. Dlatego jeśli chcecie obejrzeć film w godzinach wieczornych, przygotujcie się na tłumy w kinach. I lepiej już rezerwujcie miejsca.

dsxhebs

Przyjrzeliśmy się dostępności biletów w dużych kinach w kilku polskich miastach. Celowaliśmy w godziny wieczorne. Wygląda na to, że najlepsze miejsca są już pozajmowane.

WARSZAWA

Cinema City Arkadia, 19:45

  cinema city
(cinema city)

Miejsca jeszcze są, ale tylko w pierwszych rzędach, które nie należą do zbyt popularnych.

dsxhebs

Multikino Złote Tarasy, 20:30

  multikino
(multikino)

Na dużej sali zostały jeszcze dobre miejsca, ale najwięcej jest ich w przednich rzędach oraz z boku. Trzeba się spieszyć.

KRAKÓW

Cinema City Bonarka, 19:45

  cinema city
(cinema city)

Tu spóźniliśmy się z rezerwacją. Miejsc na tę godzinę w Bonarce już nie ma.

dsxhebs

Multikino, 20:00

  multikino
(multikino)

Miejsca jeszcze są, ale niezbyt atrakcyjne.

GDAŃSK

Multikino, 20:00

  multikino
(multikino)

W Gdańsku jeszcze można upolować całkiem niezłe miejsce.

dsxhebs

POZNAŃ

Cinema City Plaza, 19:45

  cinema city
(cinema city)

Choć w Poznaniu mamy do dyspozycji dużą salę, do rezerwacji są dostępne miejsca tylko na przedzie.

"Polityka" jest bardzo wyczekiwanym tytułem. Nie dziwi nas, że bilety rozchodzą się na pniu. W dzień premiery można załapać się na wcześniejsze seanse, na których jest sporo wolnych miejsc. Ponadto tytuł raczej nieprędko zejdzie z afiszy. Wróżymy mu sporą popularność.

dsxhebs

Według sondażu na panelu Ariadna aż 74 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć obejrzenia nowego filmu Patryka Vegi, przy czym 42 proc. zaznaczyło, że na pewno go obejrzy.

Co ciekawe, film cieszy się takim samym zainteresowaniem zarówno wśród wyborców PiS-u, jak i wśród wyborców PO.

  Ariadna
(Ariadna)

Czy oznacza to, że "Polityce" uda się pobić ubiegłoroczne rekordy ustanowione przez "Kler" Smarzowskiego? Czas pokaże.

dsxhebs

Podziel się opinią

Share
dsxhebs
dsxhebs