Trwa ładowanie...

Chcesz zobaczyć "Politykę" w dniu premiery? Lepiej pospiesz się z kupnem biletów

"Polityka" Patryka Vegi wchodzi do kin 4 września. Choć kina przygotowały mnóstwo seansów na ten dzień, bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Chcesz zobaczyć "Politykę" w dniu premiery? Lepiej pospiesz się z kupnem biletówŹródło: Materiały prasowe, fot: Kino Świat
d37srgm
d37srgm

"Polityka" Patryka Vegi to jedna z najgorętszych premier filmowych tego roku. Reżyser umiejętnie podkręca zainteresowanie filmem, publikując pikantne fragmenty filmu lub opowiadając o tym, jak to władza próbuje zablokować jego nowe dzieło – a przynajmniej jego promocję.

W "Polityce" Vega wziął na warsztat temat, który jest kontrowersyjny – komentuje zachowania polskich polityków. Biorąc pod uwagę niesłabnącą popularność reżysera, którego filmy gromadzą ogromną publiczność oraz świetną promocję i intrygującą tematykę, w kinach spodziewać można się tłumów.

Warto jednak dodać, że wszystko, co dzieje się w filmie, choć nawiązuje do wydarzeń z polskiej sceny politycznej, jest tylko interpretacją twórcy, a nie odbiciem rzeczywistych sytuacji w skali jeden do jednego. Podobnie jest z bohaterami produkcji - aktorzy wystylizowani są tak, by przywodzić na myśl znanych nam polityków, ale ich zachowania zostały wyolbrzymione, a słowa wymyślone na potrzeby scenariusza.

W dniu premiery, który wypada nietypowo, bo w środę, dystrybutor postanowił grać film praktycznie non stop. W Multikinie i Cinema City czeka na nas po 12-14 seansów jednego dnia. To oznacza, że film będzie pokazywany mniej więcej co godzinę w kilku różnych salach.

Zobacz także: "Polityka" Vegi. Grabowski i Stuhr śmieją się z przemówienia Kaczyńskiego

Choć liczba seansów jest ogromna, bilety na "Politykę" rozchodzą się w tempie ekspresowym. Dlatego jeśli chcecie obejrzeć film w godzinach wieczornych, przygotujcie się na tłumy w kinach. I lepiej już rezerwujcie miejsca.

d37srgm

Przyjrzeliśmy się dostępności biletów w dużych kinach w kilku polskich miastach. Celowaliśmy w godziny wieczorne. Wygląda na to, że najlepsze miejsca są już pozajmowane.

WARSZAWA

Cinema City Arkadia, 19:45

cinema city
Źródło: cinema city

Miejsca jeszcze są, ale tylko w pierwszych rzędach, które nie należą do zbyt popularnych.

Multikino Złote Tarasy, 20:30

multikino
Źródło: multikino

Na dużej sali zostały jeszcze dobre miejsca, ale najwięcej jest ich w przednich rzędach oraz z boku. Trzeba się spieszyć.

KRAKÓW

Cinema City Bonarka, 19:45

cinema city
Źródło: cinema city

Tu spóźniliśmy się z rezerwacją. Miejsc na tę godzinę w Bonarce już nie ma.

Multikino, 20:00

multikino
Źródło: multikino

Miejsca jeszcze są, ale niezbyt atrakcyjne.

d37srgm

GDAŃSK

Multikino, 20:00

multikino
Źródło: multikino

W Gdańsku jeszcze można upolować całkiem niezłe miejsce.

POZNAŃ

Cinema City Plaza, 19:45

cinema city
Źródło: cinema city

Choć w Poznaniu mamy do dyspozycji dużą salę, do rezerwacji są dostępne miejsca tylko na przedzie.

"Polityka" jest bardzo wyczekiwanym tytułem. Nie dziwi nas, że bilety rozchodzą się na pniu. W dzień premiery można załapać się na wcześniejsze seanse, na których jest sporo wolnych miejsc. Ponadto tytuł raczej nieprędko zejdzie z afiszy. Wróżymy mu sporą popularność.

d37srgm

Według sondażu na panelu Ariadna aż 74 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć obejrzenia nowego filmu Patryka Vegi, przy czym 42 proc. zaznaczyło, że na pewno go obejrzy.

Co ciekawe, film cieszy się takim samym zainteresowaniem zarówno wśród wyborców PiS-u, jak i wśród wyborców PO.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Czy oznacza to, że "Polityce" uda się pobić ubiegłoroczne rekordy ustanowione przez "Kler" Smarzowskiego? Czas pokaże.

d37srgm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37srgm