WP

Chiński film z Bruce'em Willisem trafił do kosza. Powstawał 8 lat

Osadzony w realiach II wojny światowej thriller "Air Strike" ostatecznie nie wejdzie na ekrany. Najprawdopodobniej ma to związek z gigantycznym przekrętem finansowym i kłopotami chińskiej gwiazdy kina Fan Bingbing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obok Bruce'a Willisa w "Air Strike" zagrał m.in. Adrien Brody
Obok Bruce'a Willisa w "Air Strike" zagrał m.in. Adrien Brody (Materiały prasowe)
WP

- Czas dać za wygraną. Opuszczenie filmu to nie to samo, co poddanie się. Żal mi "Air Strike", mojego 8-letniego dziecka! – napisał na blogu reżyser Xiao Feng. Zasugerował tym samym, że praca nad filmem zajęła mu blisko dekadę.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU "AIR STRIKE"

WP

Akcja "Air Strike" rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Główne role zagrali Bruce Willis, zdobywca Oscara Adrien Brody i chińska mega gwiazda Fan Bingbing, bohaterka niedawnego skandalu.

W lipcu 2018 r. ślad po jednej z najlepiej zarabiających aktorek świata zaginął. Według zagranicznych mediów Bingbing miała być pod kontrolą rządu ze względu na próby niepłacenia podatków.

ZOBACZ TEŻ: Radosław Majdan o podatkach w Polsce: "To boli, kiedy widzimy te cyfry"

WP

Pojawił się także materiał o dwóch kontraktach aktorki, tzw. umowach "ying-yang". Polegają one na tym, że jeden kontrakt to standardowa umowa studia z aktorami (gdzie przedstawiona jest właściwa realna gaża za daną rolę) oraz drugi za niższą kwotę, który składa się w urzędzie podatkowym. W październiku Fan Bingbing przerwała milczenie, wystosowała oficjalne przeprosimy i zadeklarowała, że zapłaci chińskiemu fiskusowi 129 mln dol.

Media łączą skandal wokół gwiazdy z odwołaniem premiery "Air Strike", który miał wejść na ekrany 26 października. Jak donosi Associated Pres, między aktorką, a producentami filmu miała zostać zawarta właśnie umowa typu "ying-yang".

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP