Trwa ładowanie...

Cliff Martinez z muzyką "The Knick" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Share
Cliff Martinez z muzyką "The Knick" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie
d32ut22

Niegdyś muzyk Red Hot Chili Peppers, a od wielu lat uznany w świecie autor muzyki filmowej ("Traffic", "Solaris", "Drive"), Cliff Martinez, będzie gościem specjalnym Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. odsłony Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

W Krakowie usłyszymy aranżowaną specjalnie na Międzynarodową Galę Seriali suitę z serialu "The Knick", gdzie elementy elektroniczne częściowo zostaną zastąpione współczesnym brzmieniem symfonicznym. Nie zabraknie jednak charakterystycznych dla Martineza syntezatorów oraz gitar elektrycznych.

Cykl "The Knick" zabiera nas w podróż do początków XX wieku, gdzie chirurg z nowojorskiego szpitala Knickerbocker - John Thackery (Clive Owen) poznaje nowe możliwości leczenia. Żeby było ciekawiej, główny bohater jest... uzależniony od kokainy. Zapatrzony w siebie, ale przy tym genialny chirurg staje na czele młodego i odważnego zespołu, w czasach, w których nie istniały powszechnie nam znane leki - ryzykuje i wprowadza nowatorskie metody leczenia. U boku Clive'a Owena występują m.in. André Holland, Eve Hewson, Juliet Rylance, Jeremy Bobb, Michael Angarano i Chris Sullivan.

Napisane przez Cliffa Martineza utwory są surowe i oszczędne, wykorzystują paletę nowoczesnych dźwięków i najlepiej pasują do mrocznych, psychologicznych historii. Artysta był nominowany do prestiżowych nagród, w tym Grammy ("Traffic" Stevena Soderbergha), Césara ("Początek" Xaviera Giannoliego) i Broadcast Film Critics ("Drive").

Więcej informacji o festiwalu, który odbędzie się w dniach 27-31 maja w Krakowie pod tym adresem.

d32ut22

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ut22
d32ut22