Córka Kaczmarskiego nie kryje prawdy o ojcu. To usłyszała od znanego reżysera
Patrycja Volny otwarcie mówi, że jej ojciec był narcyzem, agresorem i alkoholikiem. Za jej słowa oberwało się jej od polskiego reżysera, który przymierzał się do filmu o bardzie Solidarności.
Po raz pierwszy świat dowiedział się o drugiej twarzy barda Solidarności w 2017 roku. Jego córka udzieliła wtedy wywiadu w Dużym Formacie.
- Ojciec był sfrustrowany, agresywny, dużo pił. Zamykał się w swoim pokoju i wpadał w ciągi. Regularnie poszturchiwał mamę, ja kilka razy dostałam od niego pasem, choć mama zawsze starała się mnie chronić - mówiła.
Gdy miała 10 lat, po kolejnej awanturze uciekły do domu samotnej matki. Ojciec nie płacił alimentów i zupełnie zerwał kontakt. Żyły z niewielkiego zasiłku i dorywczej pracy mamy Patrycji.
W 2017 roku po tym wyznaniu znalazły się osoby, które były wręcz zniesmaczone tym, że dziewczyna "kala pamięć po ojcu". Niektórzy twierdzili, że o zmarłych należy mówić tylko dobrze bez względu na fakty czy krzywdy. Volny nie miała takiego zamiaru.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sławne dzieci polskich gwiazd
Córka Jacka Kaczmarskiego wyjawia prawdę o ojcu
Teraz Patrycja Volny napisała książkę o wiele mówiącym tytule "Niewygodna". To biograficzna proza. "Opowieść o poczuciu braku bezpieczeństwa, którego fundamentem powinna być rodzina. O mechanizmach, które powodują, że ukrywamy prawdę o tym, o czym należy mówić głośno" - możemy przeczytać w sieci.
Patrycja Volny vs. reżyser
Andrzej Saramonowicz należał do osób oburzonych wyznaniami córki Kaczmarskiego. Twierdził, że "zaj***ła ojca dokumentnie". Planował wtedy realizację filmu o bardzie.
- Jego wiadomość to był czysty mansplaining, polecenie: "Zamknij się, dziewczynko, bo jesteś niewygodna i robisz przykrość polskiej kulturze" — opowiada Volny w "Wysokich Obcasach". - Halo, nikt mi nie będzie mówił, że mam się zamknąć. Nie będę dawała po sobie chodzić i jeszcze pytała, czy nóżki nie bolą — odpowiada.
Patrycja Volny grała m.in. w filmie "Pokot", "Piosenki o miłości" czy serialu "Stulecie winnych". Andrzej Saramonowicz to reżyser popularnych komedii jak "Lejdis" czy "Testosteron".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o skandalu z "Konklawe", omawiamy porażających "Łowców skór" na Max i wyliczamy, co poszło nie tak z głośnym "Sprostowaniem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: