Trwa ładowanie...

Cybulski w Hotelu Sopot. Startuje wakacyjny cykl filmowy poświęcony Zbigniewowi Cybulskiemu

Zbigniew Cybulski swoje najlepsze lata spędził na Wybrzeżu i wiele razy podkreślał, że świetnie tam się czuje. Z tej okazji w ramach cyklicznego, wyjątkowego wydarzenia "Cybulski w Hotelu Sopot", Festiwal Visa Kino Letnie Sopot–Zakopane 2017 zaprasza na projekcję filmu "Niewinni czarodzieje" Andrzeja Wajdy. Projekcja odbędzie się we wtorek, 25 lipca w Hotelu Sopot.

Cybulski w Hotelu Sopot. Startuje wakacyjny cykl filmowy poświęcony Zbigniewowi CybulskiemuŹródło: East News
d2od0vx
d2od0vx

Zbigniew Cybulski gości w Hotelu Sopot w każdy wtorek wakacji w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Cykl filmowy dedykowany twórczości Zbigniewa Cybulskiego to specjalna atrakcja tegorocznego festiwalu, organizowana wspólnie z Hotelem Sopot.

Z okazji 90-lecia urodzin oraz 50-lecia tragicznej śmierci Zbyszka Cybulskiego, organizatorzy festiwalu, Visa Kino Letnie wspólnie z Hotelem Sopot, postanowili oddać hołd "polskiemu Jamesowi Deanowi", który mówił, że najlepsze swoje lata spędził w Sopocie. To właśnie na Wybrzeżu założył wraz z Bogumiłem Kobielą, Jackiem Fedorowiczem i innymi, słynny studencki teatr BIM-BOM. W Sopocie spotykał się z najlepszymi reżyserami polskiej kinematografii: Jerzym Kawalerowiczem, Januszem Morgensternem, Andrzejem Wajdą czy Tadeuszem Konwickim.

Najbliższy pokaz jest szczególny. Poza rolą Zbyszka Cybulskiego, występują wielkie gwiazdy polskiego kina lat 60-tych: Tadeusz Łomnicki, Kalina Jędrusik, Sława Przybylska, a także Roman Polański, Jerzy Skolimowski i Krzysztof Komeda.

d2od0vx

Wszystkie filmy są wyświetlane w unikatowej wersji, po rekonstrukcji cyfrowej, z angielskimi napisami. Na projekcje w magicznym ogrodzie Hotelu Sopot zapraszamy również gości i turystów z zagranicy.

W ramach cyklu "Cybulski w Hotelu Sopot" swoją obecność potwierdzili m.in. Jacek Fedorowicz, Małgorzata Potocka czy Filip Bajon, którzy będą wspominać Zbyszka Cybulskiego.

Projekcje w ramach cyklu odbędą się w każdy wtorek lipca i sierpnia.

25.07 "Niewinni czarodzieje" - reż. Andrzej Wajda 83'
01.08 "Giuseppe w Warszawie"- reż. Stanisław Lenartowicz 99'
08.08 "Rękopis znaleziony w Saragossie"- reż. Wojciech Has 177'
15.08 "Salto" - reż. Tadeusz Konwicki - 100'
22.08 "Jowita” - reż. Janusz Morgenstern - 91'
29.08 „Wszystko na sprzedaż” - reż. Andrzej Wajda 94'

Maciej Stuhr na festiwalu Visa Kino Letnie:

Cybulski East News
Cybulski Źródło: East News
d2od0vx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2od0vx