Trwa ładowanie...

Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017: najdłuższy letni festiwal filmowy startuje 1 lipca

Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski – w Sopocie i Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury.

Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017: najdłuższy letni festiwal filmowy startuje 1 lipcaŹródło: Materiały prasowe
d1t3gk9
d1t3gk9

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać nawet z przycumowanych jachtów.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Tematyczne pokazy

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.

Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na Sportowo – filmowo. W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę – zobaczymy m.in. "Rudo i Cursi (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument "Bracia Kliczko”.

d1t3gk9

Europejskie wtorki *to dawka kina europejskiego najwyższej próby – piękna "Młodość", *"Makbet" z Michaelem Fassbenderem czy "Julieta" – ostatni film Almodovara.

Środowe Super hity przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina – wśród nich: "Legion samobójców", "Jurassic World" i "Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości".

Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem Made in Poland widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki" z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i "Zjednoczone Stany Miłości" z plejadą wspaniałych polskich aktorek.

Festiwalowe weekendy będą rozpoczynać się na wesoło – w ramach Komediowych piątków widzów bawić będą komedie. Soboty to filmy oscarowe – wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oscara za najlepszy film – "Moonlight, a także "Nowy początek, który będzie jednocześnie filmem otwierającym festiwal. Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: "Wiek Adaline, "Take This Waltz i kochana przez wszystkich "Bridget Jones 3.

d1t3gk9

- Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy *na sopockim molo – mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie.
Festiwal Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane to, poza kinem plenerowym, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich miłośników kina czekają też dodatkowe niespodzianki w ciągu dnia. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości, w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie, a w Giżycku centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie "Nowa Fala".
Repertuar festiwalu na stronie *
www.Kino.Visa.pl
. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

Zwiastun "Bridget Jones 3"

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1t3gk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3gk9