Trwa ładowanie...

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

Share
Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino
Źródło: Studio Munka-SFP
d19abbc

Już 3 października w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: kryminał *"Krocząc wśród cieni" z Liamem Neesonem, "Służby specjalne" Patryka Vegi, horror "Annabelle" autora zdjęć do "Naznaczonego" oraz oryginalną komedię romantyczną "Czworo do pary".* „Krocząc wśród cieni” to elektryzujący thriller Scotta Franka, twórcy hitów „Raport mniejszości” i „Wolverine”. Fabułę filmu oparto na motywach bestsellera Lawrence’a Blocka, trzykrotnego zwycięzcy Edgar Award - nagrody dla autora najlepszego amerykańskiego kryminału roku. Prozę pisarza porównywano już do „szlachetnego smaku starej whisky” (Publishers Weekly), stwierdzono również, że „nadał on powieści detektywistycznej nowy i niezwykły wymiar” (Wall Street Journal). Eks-glina Matt Scudder (Liam Neeson) zarabia na życie
jako prywatny detektyw. Zostaje wynajęty przez handlarza narkotyków, którego żonę porwano, a następnie zamordowano w brutalnych okolicznościach. Scudder rozpoczyna śledztwo i wkrótce odkrywa, że za śmiercią kobiety stoją seryjni mordercy, mający na koncie szereg krwawych zbrodni. Balansując na granicy prawa, detektyw zrobi wszystko, by powstrzymać psychopatycznych zabójców przed kolejnym atakiem.

"Służby specjalne" to oparta na dwuletniej dokumentacji realistyczna historia, odsłaniająca kulisy życia i pracy oficerów polskich tajnych służb. Patryk Vega („PitBull”) bezkompromisowo wdziera się w ich psychikę i prywatność. Filmowa historia rozpoczyna się, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, które w opinii komisji są organizacją przestępczą. „Służby specjalne” pokazują konsekwencje tej decyzji. Na ulicę wyrzucają fachowców, którzy posiadają bardzo niebezpieczną wiedzę. Część z nich odnajduje się w świecie biznesu. Film opowiada o tych, którzy nie znaleźli pracy w cywilu. Gdy politycy orientują się, że likwidując Wojskowe Służby Informacyjne, pozbawiono Polskę oczu i uszu, jeden z byłych szefów W.S.I. dostaje zadanie zwerbowania oficerów do nowych służb, które mają powstać. Do jednej sekcji trafiają m.in.: niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior).
Pracując przy aferach z pierwszych stron gazet, każdy z oficerów będzie musiał zmierzyć się z demonem swojej przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą, dla kogo w pracują i w jakim celu.

d19abbc

John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii - piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co pozostawią po sobie brutalni napastnicy. Okultyści przywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle. "Annabelle" wyreżyserował John R. Leonetti („Efekt motyla 2”), autor zdjęć do takich horrorów, jak „Naznaczony” czy „Obecność”.

"Czworo do pary" to jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat, z dialogami na miarę Woody’ego Allena oraz pomysłem godnym Davida Lyncha i Charlie’ego Kaufmana. To nowe życie komedii romantycznej z mistrzowskim suspensem oraz intrygującym zwrotem akcji, jakiego w kinie nie było od lat. W rolach głównych występują Elizabeth Moss („Mad Men”) i wschodząca gwiazda amerykańskiego kina Mark Duplass. Ethan (Mark Duplass) i Sophie (Elizabeth Moss) przeżywają kryzys małżeński. Za radą terapeuty (Ted Danson) wynajmują dom za miastem, w którym mają spędzić weekend. Jak zapewnia psycholog, pary wracają stamtąd zupełnie odmienione. Początkowo zabawny i romantyczny pobyt zmienia się w obliczu pewnego odkrycia. Okazuje się, że Ethan i Sophie nie są jedynymi lokatorami posiadłości. Wobec niezwykłego spotkania, będą musieli spojrzeć na swój związek z zupełnie innej perspektywy i wyjaśnić, czy wciąż są tymi samymi osobami. „Czworo do pary” to przewrotna opowieść o relacjach męsko-damskich widzianych z dystansu i
przedstawionych z przymrużeniem oka.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

d19abbc

Podziel się opinią

Share
d19abbc
d19abbc