Trwa ładowanie...
d4i3o7l

Daria Widawska

Najnowsze informacje
4.3
(669 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Filmografia:

Klinika samotnych serc () (Monika)

Prawo Agaty () (Dorota Gawron)

Rezydencja () (Karolina Musiał)

Apetyt na życie () (Lidia Rylska)

Ojciec Mateusz () (Renata Król)

Egzamin z życia () (Adrianna)

Faceci do wzięcia () (Basia Gołębiewska)

Na Wspólnej () (recepcjonistka w domu na Wspólnej)

39 i pół () (Anna Jankowska)

Mamuśki () (Zyta, przyjaciółka Patrycji)

Hela w opałach () (Zofia)

Magda M. () (Agata Bielecka)

Twarze i maski (2000) (młoda aktorka poszukująca pracy)

Plagi Breslau (2018) ( Magda Drewniak vel Iwona Bogacka )

d4i3o7l

Polska aktorka filmowa i telewizyjna, która rozpoznawalność i sławę zapewniła sobie dzięki roli Agaty w „Magdzie M.” oraz jako jedna z uczestniczek „Tańca z gwiazdami”.

Urodziła się w 1977 roku w Gdańsku. Już od 3 roku życia uczęszczała na lekcje baletu. Mimo, że od najmłodszych lat występowała na scenie, nigdy nie wiązała z aktorstwem większych planów. Zamierzała studiować prawo lub stosunki międzynarodowe, a myśl o zostaniu aktorką zaświtała jej dopiero pod wpływem wizyt w Teatrze Miejskim, gdzie wraz z koleżanką z liceum uciekała na wagary.

Tuż po maturze dostała się na Wydział Aktorski warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 2000 roku.

* Rok wcześniej zadebiutowała epizodyczną rolą u Jerzego Gruzy w komediowym serialu „Tygrysy Europy” (1999, ponownie w 2003).*

W kolejnych latach pojawiła się gościnnie na planie seriali „Twarze i maski” (2000) i „M jak miłość” (2003), „Na dobre i na złe” (2004), „Klinika samotnych serc” (2005) oraz jako recepcjonistka w „Na wspólnej”, a w 2005 roku rozpoczęła swoją przygodę z „Magdą M.”.

* Naznaczona sporą dawką komizmu rola Agaty Bieleckiej, jednej z przyjaciółek głównej bohaterki granej przez Joannę Brodzik, przyniosła jej rozgłos i sympatię widzów.*

Aktorka była związana z serialem do 2007 roku, w międzyczasie pojawiając się gościnnie w sitcomie „Faceci do wzięcia”, w serialu „Egzamin z życia” oraz w „Heli w opałach” (wszystkie występy w 2006 roku).

W 2007 roku zadebiutowała na dużym ekranie, jako wychowawczyni w domu dziecka w filmie „Hania” w reżyserii wybitnego polskiego operatora filmowego, Janusza Kamińskiego.

Ostatnio zagrała główne role kobiece w dwóch serialach komediowych – w 2007 roku zagrała Zytę w „Mamuśkach”, a w 2008 – Annę Jankowską, żonę Darka w „39 i pół” z Tomaszem Karolakiem.

Jej cechą charakterystyczną są długie, kręcone, rude włosy. Od września 2007 roku występowała w VI edycji programu „Taniec z gwiazdami” w którym partnerował jej Robert Kochanek. Odpadli w siódmym odcinku programu, zajmując siódme miejsce.

W 2007 roku wyszła za mąż za operatora filmowego, Michała Jarosińskiego, a w 2008 roku aktorka została mamą.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i3o7l
d4i3o7l
d4i3o7l