Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Daria Widawska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Qaqwqwrqw

Polska aktorka filmowa i telewizyjna, która rozpoznawalność i sławę zapewniła sobie dzięki roli Agaty w „Magdzie M.” oraz jako jedna z uczestniczek „Tańca z gwiazdami”.

Urodziła się w 1977 roku w Gdańsku. Już od 3 roku życia uczęszczała na lekcje baletu. Mimo, że od najmłodszych lat występowała na scenie, nigdy nie wiązała z aktorstwem większych planów. Zamierzała studiować prawo lub stosunki międzynarodowe, a myśl o zostaniu aktorką zaświtała jej dopiero pod wpływem wizyt w Teatrze Miejskim, gdzie wraz z koleżanką z liceum uciekała na wagary.

Tuż po maturze dostała się na Wydział Aktorski warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 2000 roku.

* Rok wcześniej zadebiutowała epizodyczną rolą u Jerzego Gruzy w komediowym serialu „Tygrysy Europy” (1999, ponownie w 2003).*

W kolejnych latach pojawiła się gościnnie na planie seriali „Twarze i maski” (2000) i „M jak miłość” (2003), „Na dobre i na złe” (2004), „Klinika samotnych serc” (2005) oraz jako recepcjonistka w „Na wspólnej”, a w 2005 roku rozpoczęła swoją przygodę z „Magdą M.”.

Qaqwqwrqw

* Naznaczona sporą dawką komizmu rola Agaty Bieleckiej, jednej z przyjaciółek głównej bohaterki granej przez Joannę Brodzik, przyniosła jej rozgłos i sympatię widzów.*

Aktorka była związana z serialem do 2007 roku, w międzyczasie pojawiając się gościnnie w sitcomie „Faceci do wzięcia”, w serialu „Egzamin z życia” oraz w „Heli w opałach” (wszystkie występy w 2006 roku).

W 2007 roku zadebiutowała na dużym ekranie, jako wychowawczyni w domu dziecka w filmie „Hania” w reżyserii wybitnego polskiego operatora filmowego, Janusza Kamińskiego.

Ostatnio zagrała główne role kobiece w dwóch serialach komediowych – w 2007 roku zagrała Zytę w „Mamuśkach”, a w 2008 – Annę Jankowską, żonę Darka w „39 i pół” z Tomaszem Karolakiem.

Jej cechą charakterystyczną są długie, kręcone, rude włosy. Od września 2007 roku występowała w VI edycji programu „Taniec z gwiazdami” w którym partnerował jej Robert Kochanek. Odpadli w siódmym odcinku programu, zajmując siódme miejsce.

Qaqwqwrqw

W 2007 roku wyszła za mąż za operatora filmowego, Michała Jarosińskiego, a w 2008 roku aktorka została mamą.

Miejsce urodzenia

Gdańsk

Filmografia

Klinika samotnych serc () (Monika)

Prawo Agaty () (Dorota Gawron)

Rezydencja () (Karolina Musiał)

Apetyt na życie () (Lidia Rylska)

Ojciec Mateusz () (Renata Król)

Egzamin z życia () (Adrianna)

Faceci do wzięcia () (Basia Gołębiewska)

Na Wspólnej () (recepcjonistka w domu na Wspólnej)

39 i pół () (Anna Jankowska)

Mamuśki () (Zyta, przyjaciółka Patrycji)

Hela w opałach () (Zofia)

Magda M. () (Agata Bielecka)

Twarze i maski (2000) (młoda aktorka poszukująca pracy)

Plagi Breslau (2018) ( Magda Drewniak vel Iwona Bogacka )

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw