Trwa ładowanie...
d2co6hg

David Lynch skończył przygodę z wielkim ekranem. "Nie interesują mnie filmy, które robią duże pieniądze"

Film Davida Lyncha "Inland Empire", nakręcony częściowo w Polsce i przy wsparciu Fundacji Tumult pod dowództwem Marka Żydowicza, będzie ostatnim kinowym projektem tego reżysera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
David Lynch
David Lynch (Getty Images)
d2co6hg

21 maja do telewizji powraca "Miasteczko Twin Peak". W związku z tym faktem David Lynch stał się w ostatnich dniach bardzo aktywny w mediach. W jednej z rozmów twórca "Dzikości serca" powiedział, że nie powróci już do kina. W wywiadzie dla "Sydney Morning Herald" David Lynch potwierdził, że "Inland Empire" był dla niego ostatnim kinowym filmem w karierze. Reżyser podkreślił, że we współczesnym kinie nie ma miejsca dla takich twórców jak on.

- Kino się zmienia. Wiele filmów nie odnosi sukcesu, mimo że są świetne, a te które robią duże pieniądze, nie znajdują się w obszarze moich zainteresowań – mówi David Lynch.

d2co6hg

Ostatnim filmem Davida Lyncha będzie więc nakręcony częściowo w Polsce "Inland Empire" z 2006 roku. To pod wieloma względami bardzo dziwny film, który zdecydowanie wystawia na poważną próbę fanów twórczości Lyncha. "Inland Empire" kręcony był m.in. w Łodzi, przy wsparciu Fundacji Tumult, której przedstawiciele pojawili się w filmie, podobnie jak kilkoro polskich aktorów.

d2co6hg

Podziel się opinią

Share

d2co6hg

d2co6hg