Trwa ładowanie...
d3le8p1

David Wenham

Najnowsze informacje
4.5
(71 głosów)
Oceń:
d3le8p1

David Wenham (zdj. AFP) to popularny aktor australijski, jego liczne role w filmie, teatrze i telewizji cieszą się uznaniem krytyków. Jedno z ostatnich wyróżnień, jakie otrzymał, to tegoroczna nominacja do nagrody Krytyków Filmowych Australii za rolę w filmie Gettin’ Square. Aktor nominowany był także do nagrody AFI za film "Molokai: The Story of Father Damien", otrzymał nominację do nagród AFI i FCCA za film The Bank, zdobył nominację do nagród AFI i Inside Film (IF) za rolę w obrazie "Better Than Sex", kolejną nominację do nagrody FCCA przyznano mu za rolę psychopatycznego Bretta Sprague’a z filmu "The Boys", którego był również producentem towarzyszącym. Wenham wystąpił także w filmach "Van Helsing", "Pure" i "Dust". Wkrótce zagra w filmie "Three Dollars", w którym inne role główne zagrają także Australijczycy - Sarah Wynter i Frances O'Connor.

Najbardziej popularną i lubianą rolą aktora jest postać Divera Dana, lakonicznego rybaka, pojawiająca się w telewizyjnym serialu komediowym stacji ABC Seachange, otrzymał za nią jedną z nominacji do nagrody AFI. Wenham zacznie wkrótce pracę na planie telewizyjnego filmu Sama Neilla The Brush Off.

Wenham w trylogii "Władca Pierścieni" zagrał Fararmira, syna namiestnika Gondoru Denethora i brata Boromira, pojawił się w filmach "Dwie Wieże" i "Powrót Króla".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3le8p1
d3le8p1
d3le8p1