Trwa ładowanie...

''Deepwater Horizon'': Kurt Russell na przeklętej platformie wiertniczej

Share
''Deepwater Horizon'': Kurt Russell na przeklętej platformie wiertniczej
d7rsqw2

Obsada dramatu "Deepwater Horizon" poszerzyła się o dwa nowe nazwiska. Do Marka Wahlberga dołączyli właśnie Kurt Russell i Dylan O'Brien.

Obraz opowiadać będzie o heroizmie i determinacji pracowników platformy wiertniczej Deepwater Horizon w Zatoce Meksykańskiej. W roku 2010 platforma eksplodowała, co spowodowało śmierć 11 osób, rany 17 kolejnych i wyciek ropy, który zapoczątkował największą katastrofę ekologiczną w historii USA.

Scenariusz filmu oparto na artykule "Deepwater Horizon's Final Hour" autorstwa Davida Barstowa, Davida Rohde i Stephanie Saul, opublikowanego 25 grudnia 2010 roku w "The New York Times".

d7rsqw2

Mark Wahlberg wcieli się w elektryka Mike'a Williamsa. W obsadzie jest również Gina Rodriguez, która zagra nawigatorkę ukaraną przez przełożonych za to, że w czasie katastrofy wezwała na ratunek straż wybrzeża.

O'Brien ("Więzień labiryntu") wystąpi jako Caleb Holloway, najmłodszy członek ekipy Deepwater Horizon. Nie ujawniono roli Kurta Russella, którego obecnie możemy podziwiać w "Szybkich i wściekłych 7".

Premiera "Deepwater Horizon" zaplanowana została na 30 września 2016 roku. Obecnie trwają prace przygotowawcze do zdjęć. Ekipa będzie pracowała w Luizjanie pod okiem reżysera Petera Berga.

d7rsqw2

Podziel się opinią

Share
d7rsqw2
d7rsqw2