Trwa ładowanie...

Disney ocenzurował kolejną produkcję

Internautów rozbawił ostatnio fakt ocenzurowania dekoltu bohaterki serialu dla młodzieży. Platforma Disney+ postanowiła dosłownie rozmyć to, co potencjalnie mogłoby kusić młodego widza.

Share
Internauci wytknęli platformie Disney+ cenzurę. Tym razem chodzi o dekolt. Internauci wytknęli platformie Disney+ cenzurę. Tym razem chodzi o dekolt. Źródło: Twitter
d1oqrdf

Słowo cenzura przeżywa w sieci ostatnio prawdziwy boom. Telewidzowie są coraz bardziej przeczuleni w tej kwestii i pośpiesznie donoszą na temat wszelkich tego typu zmian w produkcjach. Tak było np. z filmem "Powrót do przyszłości 2", zamieszczonym na Netfliksie, z którego wycięto scenę z magazynem dla dorosłych. Po tym jak sprawa została nagłośniona w sieci, platforma udostępniła pełną wersję produkcji i podkreśliła, że za wycięciem stoi wytwórnia Universal. Podobnych przypadków cenzurowania treści jest jednak więcej. Prym w ostatnim czasie wiedzie w tej dziedzinie platforma Disney+.

Niedawno użytkowników Twittera rozbawił fakt ocenzurowania dekoltu bohaterki serialu dla młodzieży "Czarodzieje z Waverly Place" (to jedna z produkcji Disney Channel, która rozsławiła urodę i talent Seleny Gomez - przyp. red.). Ku zaskoczeniu widzów, ktoś przed emisją serialu uznał, że wcięcie w sukience aktorki sięga za głęboko i postanowił tę sprawę rozmyć. I to dosłownie, bo potencjalnie kuszący młodego odbiorcę widok zamaskowano właśnie tzw. efektem rozmycia.

#dziejesiewkulturze: Disney podjął rewolucyjną decyzję

Jeszcze większą konsternację widzów platformy Disney'a wywołał zabieg dotyczący jednej z pamiętnych scen filmu "Plusk", w którym grali Tom Hanks i Daryl Hannah. Gigant produkcji filmów dla dzieci i młodzieży ocenzurował w nim pośladki aktorki... przedłużając jej włosy. W tym przypadku trudno odmówić twórcom pomysłowości. Choć ta sztuczka grafików na wielu twarzach wywołała uśmiech, to internauci po raz kolejny podkreślali, że Disney cenzuruje dekolty i pośladki, jednocześnie zupełnie nie ma problemu chociażby z przemocą, której nie brakuje w wielu jego familijnych produkcjach.

d1oqrdf

A Wam, która wersja cenzury bardziej przypadła do gustu?

d1oqrdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oqrdf