Trwa ładowanie...
indie

Dla indyjskich filmowców Warszawa lepsza niż Londyn

Share
Dla indyjskich filmowców Warszawa lepsza niż Londyn
Źródło: mat. promo. / AFP (na zdj. Salman Khan)
d1yxm7d

11 kwietnia br. rozpoczną się zdjęcia do pierwszej w historii Warszawy indyjskiej megaprodukcji zatytułowanej "Kick". W projekcie biorą udział supergwiazdy kina indyjskiego, w tym bożyszcze setek milionów fanów – Salman Khan. Polską część produkcji realizuje Film Polska Productions.

Zdjęcia, które zaplanowano w Polsce będą należały do najtrudniejszych w całym przedsięwzięciu. Pełne napięcia, widowiskowe sceny akcji i pościgów rodem z kina amerykańskiego, które realizowane będą w Warszawie, zaskoczą wszystkich widzów, a przed wszystkim tych, którzy spodziewają się filmu w stylu Bollywood. Reżyserii i produkcji podjął się jeden z najbardziej znaczących ludzi indyjskiego przemysłu filmowego - Sajid Nadiadwala. Indyjskie supergwiazdy oraz ekipa filmu "Kick", pojawią się w Warszawie na kilka dni przed pierwszym klapsem.

"Kick" to utrzymana w konwencji dramatu sensacyjnego opowieść o trójce bohaterów, których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - w Warszawie. U boku Salmana Khana (na zdj. poniżej) wystąpią także inne wielkie osobowości kina indyjskiego – Randeep Hooda, Jacqueline Fernandez oraz Nawazuddin Siddiqui. Główne i jednocześnie najbardziej spektakularne sceny filmu kręcone będą w samym Centrum Stolicy oraz w jego okolicy. Indyjskich i polskich filmowców będzie można spotkać m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki, na Moście Gdańskim, ulicach: Marszałkowskiej, Pięknej i Placu Konstytucji oraz na obrzeżach miasta.

(fot. AFP)

d1yxm7d

Początkowo autorzy rozważali umieszczenie głównej akcji filmu w Londynie. Jednak ostatecznie zwyciężyła Warszawa, jako miasto wnoszące więcej świeżości, dające więcej inspiracji oraz przestrzeni dla twórczej kreatywności. Jesteśmy dumni, że uczestniczymy w tej megaprodukcji. Jak dotąd jest to nasz największy projekt realizowany z indyjskimi partnerami, choć na swoim koncie mamy ich już kilkadziesiąt. Wierzymy, że tą produkcją udowodnimy, jak bardzo Polska może być atrakcyjna dla światowego przemysłu filmowego – mówi Krzysztof Sołek, Prezes Film Polska Productions, która realizuje polską część produkcji.

Firma produkcyjna Film Polska Productions jest niekwestionowanym liderem polsko-indyjskiej współpracy w branży filmowo-telewizyjnej. Współtworzyła ok. 40 reklam oraz 2 filmy fabularne na rynek indyjski. W swoim portfolio posiada wiele projektów z największymi graczami rynku światowego, m. in. National Geographic, History Channel, BBC (Wielka Brytania), ARD, ZDF (Niemcy), SyFy (Kanada) oraz Channel 9 (Australia). Jest polskim producentem indyjskiej megaprodukcji "Kick".

Swojego wsparcia użyczyli partnerzy projektu: Miasto Stołeczne Warszawa, Polska Organizacja Turystyczna, Warszawska Organizacja Turystyczna oraz Polska Komisja Filmowa.

d1yxm7d

Podziel się opinią

Share
d1yxm7d
d1yxm7d