Trwa ładowanie...

13 lat dramatu Britney. Film Netfliksa zdradza, jak zarobić kasę na kurateli

Dokument Netfliksa "Britney vs. Spears" zadebiutuje na platformie streamingowej 28 września. Dzień później odbędzie się kluczowa rozprawa sądowa, która powinna rozstrzygnąć, czy piosenkarka uwolni się spod kurateli ojca, który sprawuje kontrolę na jej życiem od kilkunastu lat.

Britney Spears od 13 lat żyje pod kuratelą ojca Britney Spears od 13 lat żyje pod kuratelą ojca Źródło: Getty Images, fot: Thomas Brill
ddnz131
ddnz131

Film dokumentalny Netfliksa przybliży widzom historię dramatu słynnej piosenkarki, której finał może mieć miejsce w kalifornijskim sądzie 29 września. Przypomnijmy, Jamie Spears przejął kontrolę nad życiem córki Britney w 2008 r. Celebrytka przechodziła wówczas załamanie nerwowe po rozwodzie z Kevinem Federlinem. Ojciec przejął opiekę nad wokalistką i jej całym majątkiem.

W ostatnich latach mogło się wydawać, że Britney wyszła na prostą. Jednak w czerwcu okazało się, że jej szczęście było pozorne, udawane. Przed sądem w Los Angeles piosenkarka oświadczyła, że nie odzyskała kontroli nad własnym życiem, a ustanowiona przed laty kuratela blokuje jej normalne funkcjonowanie. Ponadto, poddaje się ją wciąż przymusowemu leczeniu, zabrania wyjścia za mąż i zajścia w ciążę.

Co ciekawe, twórcom dokumentu "Britney vs. Spears" udało się dotrzeć do zapisu zeznań piosenkarki przed kalifornijskim sądem. Widzowie będę więc mogli usłyszeć rozpaczliwie słowa Britney, która przerażona, prosi, błaga: "Po prostu chcę odzyskać swoje życie".

Rozmawialiśmy z MANESKIN! Muzycy wspierają Britney Spears: "Mamy nadzieję, że będzie wolna"

Dokument będzie zajmował się głównie tematem związanym z kuratelą ojca nad córką. Decyzja o opiece prawnej ustanowionej przez sąd w 2008 r. nie budzi wątpliwości. Britney Spears była wówczas w fatalnej kondycji i stanowić o sobie nie mogła. Filmowcy zastanawiają się jednak, dlaczego kuratela trwa tak długo.

ddnz131

W zapowiedzi dokumentu padają mocne słowa: "Britney zarobiła dla innych ludzi dużo pieniędzy". I wciąż zarabia, można dodać. Pojawia się sugestia, że z zarządzania majątkiem słynnej piosenkarki całkiem dobrze żyje sobie spora grupa ludzi, która za pośrednictwem Jamie'go Spearsa lobbuje, aby Britney Spears była jak najdłużej objęta kuratelą. W tym przypadku możemy już mówić o korupcji.

Przypomnijmy, dokument "Britney vs. Spears" pojawi się na Netfliksie 28 września. Dzień później odbędzie się rozprawa, podczas której dowiemy się czy piosenkarka – po 13 latach – uwolni się spod kurateli ojca. Dodajmy, że 7 września ojciec Britney złożył w sądzie petycję o zakończenie kurateli. Jamie Spears oświadczył w niej, że "zmieniły się okoliczności i podstawy nałożenia kurateli nie są już aktualne". Wygląda na to, iż uznał sprawę za przegraną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddnz131
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddnz131