Trwa ładowanie...

"Dunkierka": Zobacz zwiastun nowego dzieła Nolana!

"Kiedy 400 tysięcy ludzi nie mogło wrócić do domu, dom przybył po nich."

"Dunkierka": Zobacz zwiastun nowego dzieła Nolana!Źródło: Materiały prasowe
d1kt2wo
d1kt2wo

Fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich.

W obsadzie znaleźli się Tom Hardy, Mark Rylance i Cillian Murphy oraz Fionn Whitehead i Harry Styles. Ponadto zobaczymy Jacka Lowdena, Aneurina Barnarda i Kennetha Branagh.

- Z każdą godziną wróg się zbliża - słyszymy w zwiastunie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obraz otrzymał kategorię wiekową PG-13. Oznacza, że w filmie nie zobaczymy brutalnych scen oraz krwi, a także nie usłyszymy nieodpowiedniego słownictwa. Produkcje oznaczone taką kategorią mogą oglądać dzieci poniżej 13. roku życia, pod opieką rodziców.

d1kt2wo

- Wszystkie moje blockbustery miały kategorię PG-13 - wyjaśniał wcześniej reżyser. - Dobrze się czuję kręcąc takie obrazy. "Dunkierka" to nie film wojenny. To opowieść o przetrwaniu, a przede wszystkim suspens. Owszem, jest tam duże napięcie, ale nie oznacza to, że pokazuję krwawe sceny walki, co robiono już w wielu innych filmach. My postawiliśmy na inne podejście. Chcieliśmy budować napięcie w inny sposób. Chcę, by różni ludzie mogli coś wynieść z tego doświadczenia.
Christopher Nolan kręcił na podstawie własnego scenariusza. Premiera planowana jest na 21 lipca 2017 roku. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer. Dzieło pokazywane będzie w kinach IMAX.

d1kt2wo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kt2wo