Trwa ładowanie...

''Dzielny kogut Maniek'': Mądry jak kura

Share
''Dzielny kogut Maniek'': Mądry jak kuraŹródło: mat. dystrybutora
d1meaxu

Dzielny Kogut Maniek gada, lata (nie od razu, ale trzeba mieć nadzieję!), generalnie pełen serwis. Podkreśla jednak, że jest tylko zwykłą kurą. I jako zwykła kura ma kurzy móżdżek. Na takie stwierdzenie nie należy się obrażać, jako że naukowcy uważają, że nadszedł czas, by przestać je odbierać negatywnie. A to dlatego, że…

Kura liczy, komunikuje i kombinuje. Niemal każda kura potrafi powstrzymać się od jedzenia, gdy tylko uzna, że jest najedzona. Niejednemu człowiekowi takie opanowanie by się przydało. Nie każda kura może zostanie Pitagorasem, ale potrafi rozróżnić cyfry od 1 do 5. Nie ma również najmniejszych problemów z logicznym rozumowaniem – np. kurczak „a” pobił kurczaka „b”, kurczak „c” dochodzi do wniosku, że lepiej „a” nie wchodzić w drogę. Takie zachowanie jest niezbędne to harmonijnego życia w stadzie.

d1meaxu

Poza tym kury rozpoznają się po „twarzy”, gdaczą na 27 różnych sposobów (sygnał „uwaga, niebezpieczeństwo!” brzmi inaczej, gdy zjawia się lis, niż gdy pojawia się na niebie myszołów). Kurze zaloty są bardzo pragmatyczne, kokoszki najbardziej kręci ten kogut, który przynosi jedzenie i potrafi je ochronić. Poza tym kury mają bardzo dobrą pamięć, a kurczaki doskonale wiedzą, że jeśli coś zniknie z ich pola widzenia to nie znaczy, że przestaje istnieć. Takiej świadomości brakuje np. rocznym dzieciom.

Maniek wraz z Zaadoptujkurę.pl zapraszają serdecznie na bliższe zapoznanie z kurami już 6 maja.

d1meaxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1meaxu