Trwa ładowanie...
d3mf4xd

"Everest" otworzy 72 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Everest" otworzy 72 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji
(East news)
d3mf4xd

Gorąco oczekiwany wstrząsający dramat *"Everest" w reżyserii Baltasara Kormákura otworzy 72 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji (2-12 września). Film zostanie pokazany poza konkursem. Będzie to zarazem światowa premiera obrazu, który widzowie festiwalu obejrzą 2 września w Sala Grande Palazzo del Cinema, w Lido.*

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, brawurowy, pełen nieprawdopodobnych efektów wizualnych, „Everest” opowiada historię jednej z najtragiczniejszych wypraw w historii himalaizmu. Wszystko działo się w maju 1996 roku, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. „Everest” to film o graniach ludzkiej wytrzymałości – psychicznej i fizycznej. Zapis walki ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walki o tlen i przetrwanie, wreszcie – walki o człowieczeństwo.

W rolach głównych zobaczymy Jasona Clarke’a, Josha Brolina, Johna Hawkesa, Robin Wright, Sama Worthtingtona, Keirę Knightley, Emily Watson oraz Jake’a Gyllenhaala. Zdjęcia do filmu powstały w Nepalu, włoskich Alpach, rzymskim ikonicznym studiu Cinecittà, oraz w Wielkej Brytanii. Film w 3D zadebiutuje w kinach 18 września.

d3mf4xd

Podziel się opinią

Share
d3mf4xd
d3mf4xd